Oprava CDP Tesla MC 900

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

Oprava CDP Tesla MC 900

#1 Příspěvek od wishmasterX »

Zdravím, dostal se mi do ruky tenhle kousek a prosím o radu ...
Dvířka se otevírají normálně, ale při zasouvání se zaseknou asi 1 cm před úplným dovřením a pomůže je zatlačit jen ručně a CD je normálně načteno, poté otevření jde normálně, když jsem zkusil dát dvířka na ležato, tak se zavřely normálně, může někdo poradit co s tím? :roll:

Uživatelský avatar
karfik
Příspěvky: 3
Registrován: 12 lis 2013, 01:00

#2 Příspěvek od karfik »

Mám stejný problém, povedlo se Vám to nějak vyřešit? Ještě když delší dobu přehrávač není používán, neroztočí CD.
Díky.

Petr

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

Občas se vyskytne stejný problém u CDP Technics SL-PG 400A ale mám ten dojem že tam vkládali optické mechaniky řady Philips zrovna jak v MC 900 tak podobnost závady nemusí být náhodná. Rovněž věk aparátu zhruba odpovídá cca 23 let.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
karfik
Příspěvky: 3
Registrován: 12 lis 2013, 01:00

#4 Příspěvek od karfik »

v Tesla MC900 (Philips CD204) je mechanika Philips CDM1.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Kazdopadne je to mechanicky problem - typicky vytahane gumicky a tazky chod mechaniky. Takze vycistit, premazat. Gumicky skontrolovat a odmastit, pripadne vymenit.

Uživatelský avatar
karfik
Příspěvky: 3
Registrován: 12 lis 2013, 01:00

#6 Příspěvek od karfik »

Gumička se neprotáčí, to jsem kontroloval jako první. Prostě mi z toho vychází, že ten motorek má jaksi slabší výkon, ale to je blbost.

Uživatelský avatar
Maxell
Příspěvky: 236
Registrován: 03 úno 2008, 01:00
Bydliště: okolo Brna

#7 Příspěvek od Maxell »

Udělal bych, co ti radí rnbw. Projít mechaniku, jestli tam není nějaký bordel atd. Zkus kapnout trošku oleje na hřídel toho motoru. Někdy to taky pomůže. Motorky testuji zdrojem s plynulou regulací a s omezením. Hned vidím, zda má vetší odběr, či ne.
Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Motorky přicházejí a odcházejí, je to běžná věc, i když motory v podavačích odcházejí spíš v DVD šrotu starém 2 roky než v CD starém 20.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“