ploter

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

ploter

#1 Příspěvek od Puma17 »

co je to ploter a ako vyzera.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#2 Příspěvek od jandu »

Tlačiareň, špeciálne na tlačenie dlhých obrázkov, najmä výkresov. Papier v rolkách aj 25 m, šírka až 1 m. Ten čo som videl ja /HP, Canon/ vyzerajú ako mangel na prádlo. Vie papierom pohybovať podľa potreby dopredu-dozadu, pričom tlačové "perá" sa pohybyjú kolmo na rolu papiera. Plotter vlastne nelačí - ale kreslí. Niektoré majú možnosť použiť namiesto pera nôž, a potom s ním ide vystrihovať rôzne obrazce, tvary, písmená...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Souřadnicový lineární zapisovač - prostě kreslicí stroj, vykreslující to, co by normálně tiskla tiskárna, pomocí písátka (i více s více barvami) na papír. Většinou papír leží na podložce a pohybuje se kreslicí hlava, málokdy je to obráceně. Nejčastěji se to používá u velkých formátů pro vykreslování výkresů, map a podobně. Dokonce historický DIGIGRAF, sestavený ze součástek stavebnice MERKUR a řízený 8bitovým Spectrem byl vlastně plotr neboli správně PLOTTER...


Jandu mne o pár minutek předběhl, sorry za duplicitu...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#4 Příspěvek od meno »

Tu máš pár obrázkov pre lepšiu predstavivosť:

Obrázek

Obrázek

Obrázky sú zo stránky www.digitron.cz

V bývalom Československu sa vyrábalo pomerne veľa typov. Niektoré aj ako stavebnice. Boli to veľmi jednoduché zariadenia ale podávali veľmi dobré výkony narozdiel od iihličkových tlačiarní to dokázalo nakresliť čokoľvek. Kreslilo to obyčajnou ceruzou , perom , fixkou alebo akýmkoľvek iným písatkom.
:D :D :D

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#5 Příspěvek od Puma17 »

mate niekto este ploter?

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#6 Příspěvek od meno »

Puma17 píše:mate niekto este ploter?
Bohužiaľ už nie , ale kedysi som mal som XYčko.
Čo máš o nejaký záujem ???

Pridvam ešte jeden obrázok z www.digitron.cz.

To je tá stavebnica ploteru zo stavebnice MERKUR

Obrázek
:D :D :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

JJ, taky se tomu říkalo ALFIGRAF.....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Ten jsem před měsícem rozebral, ale sloužil mi dlouhé roky. Jenže jsem potřeboval motorek do gramofonu a na síťové napětí zrovna nebyl po ruce ani jeden...

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#9 Příspěvek od meno »

Hill píše:Ten jsem před měsícem rozebral, ale sloužil mi dlouhé roky. Jenže jsem potřeboval motorek do gramofonu a na síťové napětí zrovna nebyl po ruce ani jeden...
Jáj to si nemal robiť !!! Ja som mal kedysi XYčko a keď som v definitívne prešiel na PC-XT ku ktorému som mal farebnu ihličkovú Epsonku myslím LX300 tak som ho tiež rozobral. Dodnes to ľutujem !!!
:D :D :D

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#10 Příspěvek od jandu »

EKKAR píše:Souřadnicový lineární zapisovač - prostě kreslicí stroj, vykreslující to, co by normálně tiskla tiskárna, pomocí písátka (i více s více barvami) na papír. Většinou papír leží na podložce a pohybuje se kreslicí hlava, málokdy je to obráceně. Nejčastěji se to používá u velkých formátů pro vykreslování výkresů, map a podobně. Dokonce historický DIGIGRAF, sestavený ze součástek stavebnice MERKUR a řízený 8bitovým Spectrem byl vlastně plotr neboli správně PLOTTER...


Jandu mne o pár minutek předběhl, sorry za duplicitu...
Len som si nevedel spomenúť na ten súradnicový lineárny zapisovač a preto som to teda popísal. Ale u nových plotterov sa pohybuje aj papier.

pepik9

#11 Příspěvek od pepik9 »



Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#12 Příspěvek od Puma17 »

ten ploter chcem pouzivat na tlacenie na DPS.

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#13 Příspěvek od meno »

Tu máš odkaz ohľadom kreslenia plošákov ploterom:

http://www.caha.wz.cz/clanky/plotter.php
:D :D :D

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od drabek06 »

Kamos ma 3 plotry. Jeden je dokonce ode me a je to nejakej Teslackej. Pak ten ALFI co je na obrazku a pak jeste jeden a to je ten druhej obrzek od zhora, myslim ze se to jmenuj Aritma nebo nejak tak. S timhle plotrem jsme pred nekolika rokama zkouseli kreslit DPS a dopadlo to hrozne :? Jako cary byly hezky, ale kreslilo to hrozne dlouho a po vyleptani to vypadalo hrozne. Zlata fotocesta . . .

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#15 Příspěvek od meno »

No musím súhlasiť s drabkom06 v dnešnej dobe keď je dostupné všetko čo potrebuješ na fotocestu nemá zmysel tie plošáky kresliť plotrom. Ak keď nejaký ten ploter zoženieš ak ho budeš chcieť pripojiť k PC budeš si musieť vyrobiť interface a zohnať (alebo vytvoriť) obslužny program !!!
:D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“