Kamery

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

Kamery

#1 Příspěvek od rezis »

Zdravím. Byl jsem postaven před problém koupit kameru. Jakou by jste mi doporučili do cca 11 000Kč? Vím že u JVC odchází CCD. Díky všem
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

vůbec jsi nenaznačil, pro jaký účel kameru kupuješ a co od ní očekáváš. Kamera za 11k může být pro účely hlídání čekárny až moc dobrá, pro účely natáčení firemních prezentací silně nedostatečná.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Nějakou takovou normální domů pro běžné natáčení příležitostí. Nazval bych to rodinnou.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

normálních kamer je plno, záleží jaké médium preferuješ a čemu říkáš příležitost :twisted: :lol:
každopádně bych doporučil si přidat a pořídit 3CCD stroj, přínos proti zašmudlanému obrazu s jedním CCD je markantní. Jestli chceš stříhat v PC tak kameru s HDD. Optický stabilizátor taky udělá svoje.

http://www.tivis.cz/mini-dv/panasonic-nv-gs320ep-s (jen jako příklad, nemám s ní zkušenost)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

A co třeba říkáte na tuhle http://www.volak.net/detail.php?m=5&s=14&dzn=1&dzb=121
přemlouvali mě na záznam na DVD ale myslím že ta optika toho nemůže v "polních"podmínkách moc vydržet. Navíc stejně by to bylo třeba dostat do PC a stříhat a pak znovu pálit. Takže asi miniDV
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Bud miniDV alebo HDD. Napalovanie na DVD ma len jednu (akoze) vyhodu - da sa to akoze priamo pustat v DVD prehravaci - akurat neviem, kto by nieco take (priamo z kamery nezostrihane) dokazal pozerat...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

NV320 a 180 mají jak jsem se zběžně díval rozdíl ve stabilizaci obrazu, SIS stabilizace (elektronická) u té levnější. Když se podíváš při větším zoomu jak stabilizuje optická stabilizace, bude ti rozdíl jasný. Natáčení za chůze nebo z auta bez problémů, s SIS se to třese jako školák před vysvědčením.

Uživatelský avatar
1010
Příspěvky: 208
Registrován: 05 úno 2006, 01:00

Re: Kamery

#8 Příspěvek od 1010 »

rezis píše:Zdravím. Byl jsem postaven před problém koupit kameru. Jakou by jste mi doporučili do cca 11 000Kč? Vím že u JVC odchází CCD. Díky všem
Vadné ccd jsem řešil mimo JVC i u SONY,Samsung. Panasonic ok.

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#9 Příspěvek od silio »

Ja by som kupoval mini dv alebo hdd (mam mini dv),urcite by som nekupoval na dvd nosice,skoda toho,ze opticke stabilizatory maju maly opticky zoom.Prednedavnom kupoval kameru kolega a nasiel max.myslim 12x opticky.Mozno maju aj viac,nezistoval som.

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od luccas »

No jediné co poradím je asi toto, v oboru kamer se docela vyznám a řeknu ti, že v žádném případě neber panasonic. Jeto shit na n-tou. Kdo je zvyklý od sony tak je obraz přímo :roll: . takže tak. SONY - ať je to jakákoli tak pořád lepší než panák. Samozdřejmě myslím ty levné třídy.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Pred par rokmi (ked u nas zacinalo miniDV) som chvilu robil s Panasonicom - 3x CCD - obraz paradny, nerozoznatelny od TV vysielania.

Uživatelský avatar
DAP
Příspěvky: 147
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#12 Příspěvek od DAP »

Přílohy
nezvyčajné čo dokažu Infra Luče.jpg
(46.46 KiB) Staženo 145 x

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

#13 Příspěvek od heldybeldy »


Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“