Stavebnice CHIPON 2

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
petrs22

Stavebnice CHIPON 2

#1 Příspěvek od petrs22 »

Nestavìl nìkdo stavebnici CHIPON 2 z KTE? Po pøipojení k PC pøes zavadìè - program Loader (COM1) vùbec nekomunikuje. Vše jsem už zkontroloval. Pøitom když naprogramuju PIC 877, který je uvnitø, pøes ICSP, tak to je v pohodì. Neøešil to náhodou nìkdo?
Dík za info.
Petrs

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

Re:

#2 Příspěvek od nop »

Dobré ráno,

Samotnou stavebnici nemám ale ten zavaděč od chipona2 jsem používal v pic 16F876 a fungoval celkem dobře,ale dokud byl můj program v první stránce programové paměti tak to fungovalo,ale jak byl jinde nebo delší tak už samotný program nejel,ovšem samotný zavaděč ano.Můžete zkusit ten bootloader http://www.etc.ugal.ro/cchiculita/softw ... loader.htm mám ho otestovaný v pic 16f876 a funguje spolehlivě.

tmz

CHIPON2

#3 Příspěvek od tmz »

Zdravím, CHIPONA2 jsem asi pøed týdnem dostavìl a nejdøív mi nešlo programování pøes ICSP programátor k CHIPONU (možná tím, že není pro WIN XP), tak jsem naprogramoval program test.hex a všechno fungovalo. Zavadìè se mi dodeška nepodaøilo rozchodit. Možná by to mohlo být verzí MAXe232. Já mám MAX232CPE od MAXIMU, ale vyrábí ho taky Texas Instruments a má snad jiný rozložení pinù, tak nevim....

petrs22

Stavebnice CHIPON 2

#4 Příspěvek od petrs22 »

Zkoušel jsem oslovit i autora konstrukce, ale neodpovìdìl mi. Zkoušel jsem vymìnit i MAX232, mám tam tantalový kondenzátory, ale nic, poøád hláška "Zavadìè se nehlásí". Takže se to bude muset holt programovat pøes ICSP.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

CHIPON2

#5 Příspěvek od markoni »

Dá se ještě sehnat tato stavebnice když ano tak kde?

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#6 Příspěvek od nop »

Snad si nechat poslat DPS,viděl jsem ji u bučka kolem 50kč si ji budu kupovat..

tmz

chipon

#7 Příspěvek od tmz »

Tak se mi podaøilo spojit s autorem konstrukce a u mì bude problém ten, že jsem použil PIC16F877A - tato verze má jiný zápis do flash pamìti, takže to nepojede. Napsal jsem mu, jestli neví, jak by se to dalo zprovoznit (jiný bootloader...) a jestli to vùbec pùjde. Až mi odpoví, dám vìdìt.
BTW buèek, že prodává DPS za 50,-? Tak to sem se s tim nemusel patlat, i když v KTE ji mìli za 175,-

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od nop »

jojo má ji za 51kč a ten bootloader použij ten co jsem posílal odkaz výš ten by ti měl chodit

tmz

#9 Příspěvek od tmz »

Už jsem ho zkoušel, ale bohužel mi nešel

petrs22

Stavebnice CHIPON 2

#10 Příspěvek od petrs22 »

Já mám použit ten procesor, který pøedepisuje autor, tedy 16F877, tuším 20 MHz, vše jsem proveøil, na tom zapojení MAX 232 nic není, jsou tam jenom ètyøi kondíky (mám tantaly), zkoušel jsem a mìøil tiš￾ák a prostì nic. Pøitom pokud do ty stavebnice píchnu pøes ICSP konektor jinej programator, tak programuju v pohodì. Takže nevím, zkoušel jsem to na WIN XP i 2000,tak ještì možná ještì na W98. Škoda, protože ta stavebnice i ty texty k tomu jsou dobrý, mám postavenýho i CHIPONA 1, ten je vùbec skvìlej pro toho, kdo chce zaèít s procesorama.

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#11 Příspěvek od nop »

a chodí vám samotný max? třeba seriová komunikace s pc? co zkusit vyjmout procesor z patice zkusit spojit vývody RX/TX a posílat z terminálu znaky jestli se budou vracet..

tmz

#12 Příspěvek od tmz »

Autor konstrukce se mi bohužel neozval, ale pøesto se mi to podaøilo rozbìhat s bootloaderem, o kterém psal nop -(http://www.etc.ugal.ro/cchiculita/softw ... loader.htm). Bylo ale nutné udìlat na DPS mensí úpravu - pøehodit vývody na konekoru canon. (viz obr) A chipon se mi s bootloaderem spojí jenom pøi nejvyšší rychlosti (115200). Hodnì štìstí
8-)
Přílohy
chipon2_pcb.jpg
úprava
(62.94 KiB) Staženo 135 x

petrs22

Stavebnice CHIPON 2

#13 Příspěvek od petrs22 »

Tak už ti šlape. Chyba byla opravdu v plošném spoji. Po úpravì, která byla na obrázku (prohození vývodù od CANON9 2 a 3) se to rozebìhlo i s pùvodním bootloaderem (autor v KTE uveøejnil asi dva mìsíce po vydání novìjší bootloader i ovládací aplikaci). Také to skuteènì musí jet pod W2000, pod XP to nefunguje.
Takže díky moc za radu.
petrs22

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#14 Příspěvek od nop »

ještě jedna věc,používal jsem ten ůplně první bootloader od chipona2 ale ten asi neumí zapisovat jinam než do první stránky programové paměti,zkoušel jsem to tak že jsem měl funkční program v první stránce a do druhé jsem uložil tabulku a program přestal fungovat proto jsem přešel na jiný bootloader,ovšem upozorňuju že jsem to nezkoušel na originální desce chipon2 ale na kousku bastldesky kde mám max232 a pic 16F876 !!

Uživatelský avatar
jinx
Příspěvky: 33
Registrován: 29 dub 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice CHIPON 2

#15 Příspěvek od jinx »

petrs22 píše:Já mám použit ten procesor, který předepisuje autor, tedy 16F877, tuším 20 MHz, vše jsem proveřil, na tom zapojení MAX 232 nic není, jsou tam jenom čtyři kondíky (mám tantaly), zkoušel jsem a měřil tišťák a prostě nic. Přitom pokud do ty stavebnice píchnu přes ICSP konektor jinej programator, tak programuju v pohodě. Takže nevím, zkoušel jsem to na WIN XP i 2000,tak ještě možná ještě na W98. Škoda, protože ta stavebnice i ty texty k tomu jsou dobrý, mám postavenýho i CHIPONA 1, ten je vůbec skvělej pro toho, kdo chce začít s procesorama.
Ten CHIPON 1 by me zajimal, je nekde na webu k dispozici stavebni navod? Chtel jsem si koupit z webu KTE celou edici cd-romu s casopisy v PDF ale ta firma uz bohuzel nefunguje :(

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“