Jak zapojit repro???

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jamesn
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Jak zapojit repro???

#1 Příspěvek od jamesn »

Mam problem jak zapojit 2Ohm basák a 4Ohm výškáč na 4Ohm rádio...Dík...jo a ten vejškáč ani zapojenej bejt nemusí... :roll:

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#2 Příspěvek od Radimosso »

Kdes sehnal 2Ohm repro?
Kdybys měl dva tak není co řešit, ale samotný bych hio nedával.
Snad přes odpor 2Ohm, ale proč ztrácet půl výkonu? :wink:

Uživatelský avatar
jamesn
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jamesn »

Ty odpory me taky napadli...ale nevim...to bych radsi vsechno zapojil do serie...ty 2Ohmovy sou ze dveri z Oktavky....

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#4 Příspěvek od NEONI »

"2 ohm repro " su 4ohmove repro ktore maju 2 cievky po 2 ohm...si si isty ze je 2 ohm??

Uživatelský avatar
Kucik
Příspěvky: 56
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Kucik »

Neni to náhodou ňákej autoreproduktor? ty už sem párkrát 2Ohm viděl. Dávat tam do série odpor je naprostá blbost. Dej tam buď transformátorček, nebo to zkus připojit (přes vyhybku) a zkus to napřed na malý vybuzení jestli to nebude moc topit, nebo zkreslovat... Jestli to rádio neni krám a nebudeš to dávat úplně na plno, tak by to mělo vydržet.

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#6 Příspěvek od NEONI »

vydrzat to vydrzi urcite..vypne ho telepna ochrana...ale to skreslenie...

Uživatelský avatar
jamesn
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jamesn »

Jojo je to autorepro a určitě to ma 2Ohmy...měřil jsem to..nakonec jsem to vyřešil tak, že sem dal dva vejškáče paralelně a pak seriově k tomu 2Ohm basak a hraje to v celku uspokojivě:) Jinak diky za rady...

Uživatelský avatar
Kucik
Příspěvky: 56
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Kucik »

Dávat basák do série s výškáčem (výškáčema) je pěkná prasárna. Reproduktory určené pro jiná pásma se zapojují zásadně přes vyhybku. Do výškových reproduktorů nesmějí jít nízké kmitočty!! hrozí jejich poškození (hluboké tóny mají větší amplitudu než výšky) a navýc to dost snižuje kvalitu reprodukce (malý zdvih...limitace) a mohl bych pokračovat. Koukni se jak jsou zapojený jiný reproduktory určitě něco najdeš. Pokud nic nenajdeš, tak to zapoj paralelně (basák s vejškáčem) a do série s vejškáčem dej svitkovej kondenzátor. Ale lepší by bylo kdyby sis udělal tu vyhybku, nebo si jí koupil. Ty 2Ohmy impedance to určitě snese

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

jamesn píše:Jojo je to autorepro a určitě to ma 2Ohmy...měřil jsem to..nakonec jsem to vyřešil tak, že sem dal dva vejškáče paralelně a pak seriově k tomu 2Ohm basak a hraje to v celku uspokojivě:) Jinak diky za rady...
měřil jsi odpor nebo impedanci? Aby to nebyl 4Ohmáč s napálenou cívkou!!
..to bude jen ňákej odpůrek

ptaCZisko

#10 Příspěvek od ptaCZisko »

jamesn píše:Jojo je to autorepro a urèitì to ma 2Ohmy...mìøil jsem to..nakonec jsem to vyøešil tak, že sem dal dva vejškáèe paralelnì a pak seriovì k tomu 2Ohm basak a hraje to v celku uspokojivì:) Jinak diky za rady...
ty vole, pokud je nemáš stejnì výkonovì (jako bass a vejšky), tak si uvìdom, že krmíš basák pøes ty pidi dráteèky ve vejškách ..... to èasem schoøí :!: urèitì nemáš 50W vejšky když máš 50W bassák, páè na vejšky ti staèí 1/10 výkon bassáku

jináè, jak si to mìøil, ono sae to nedá mìøit bìžnym multimetrem. za provozu mùže mít ten reprák úplnì jinou impedanci. Autorádio by to mìlo zvládnout, pokud je dobøe vìtranej chladiè zesáku, jinak zapracujou ochrany a nebo rovnou pán pekel :twisted:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Repráky lze teoreticky spojit seriově s tím, že paralelně přes basák je kondík a přes výškáč cívka. V praxi se to moc nepoužívá...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“