Problém s tiskem DPS

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Martin0001

Problém s tiskem DPS

#1 Příspěvek od Martin0001 »

ahoj, mám problémek, potøeboval bych si tohle SCHEMA vytisknout a pøekreslit, ale nedaøí se mi to vytisknout ve správné velikosti, u schema je udaj 300dpi, ale at nastavím cokoliv z tiskárny leze stále asi 2x vìtší obrázek ..

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od AmarokCZ »

Zkus tohle: http://img518.imageshack.us/img518/52/lx200bqo7.jpg
Ještě taky záleží na tom, v čem to tiskneš, obrázek co je na tom mým odkazu se např. vytiskne dobře v IrfanView, ale špatně např. v IE, ale tam to snad netiskneš .)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

záleží samozřejmě na tom, z jaké aplikace to tiskneš a jestli má možnost nastavit vztah mezi rozlišením a fyzikcými rozměry. Například ten tvůj obrázek má 915x593 bodů což je při 300 dpi 7.75x5 cm a při 72 dpi jak tiskne obrázky třeba IE to je 32x21 cm...

chtěl jsem sem vložit obrázek převedený do pdf, ale bastlírna tenhle rozšířený formát nebere a není to ho kam poslat.

Jinak je slušné při publikování DPS přidat kótu s fyzickým rozměrem desky.

Když už gif, tak stačí jednobitový, zato ve velkém rozlišení. Jinak radši vektorový formát.
Naposledy upravil(a) Crifodo dne 28 kvě 2007, 19:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s tiskem DPS

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Martin0001 píše:...u schema je udaj 300dpi, ale at nastavím cokoliv z tiskárny leze stále asi 2x větší obrázek ..
Jestli leze 2x větší obrázek při 300dpi, tak by při nastavení 600dpi měl být správně.

Jinak DPS by se měly dávat v nějakým lepším formátu typu PostScript a gify jenom jako nouzovku. Irfan si s PostScriptem umí poradit taky.

A jinak souhlasím s těma kótama, já to používám taky.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od masar »

Vlož ten obrázek do Wordu, nastav si rozměr, jaký potřebuješ a vytiskni. Nemůžeš mít problém.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#6 Příspěvek od Filda »

masar píše:Vlož ten obrázek do Wordu, nastav si rozměr, jaký potřebuješ a vytiskni. Nemůžeš mít problém.
Takhle to taky dělám :)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“