Zaobchádzanie s TDA7294

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
UnReSt
Příspěvky: 315
Registrován: 10 črc 2006, 02:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Zaobchádzanie s TDA7294

#1 Příspěvek od UnReSt »

Ako by sa malo spravne zaobchádzať s TDA7294 kedže ma tranzistory typu DMOS. Mali by mi ho v obchode zabaliť do alobalu? A pri osadzovaní na DPS mam radšej použiť odporovú pajkovačku?
{AG&I}UnReSt
Odvaha býva postrachom smrti ale ajtak ju to vôbec neobmekčí.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

1)do alobalu se uz dneska nebali,ale v GESu to je bezny...nekteri borci jsou zde na alobal velmi alergicti :D ,dneska uz se vetsinou zapichuje do ty ESpeny,nebo se soucastky prodavaj v ES plastovejch pouzdrech.
2)nebezpecny napeti pro MOSy je 30V pro MOSFETy 100V...vem si ze spolehlive strilis nejaky kV pri ESD,takze do neceho "usadit" urcite ano,protoze po ceste z obchodu nejses urcite prizemnenej pres naramek s nejakym odporem
3)byt tebou tak bych nato trafopajkou nesahal,protoze nahodou zapomenes zmacknout relativne daleko od soucastky a muzes ji zahodit....vem nato mikropajku s odporovym teliskem,nebo plynovou,atd...

alcoma

#3 Příspěvek od alcoma »

ahoj

ja jsem pajel tehle obvodu cca 30ks tak ruzne, nekdy 2 nekdy i 8 atd.

vzdy me je dali do pytliku a nic se jim nestalo. pajel jsem je vsecky trafopajkou a hrali jako vino vsecky!

stejne tak i TDA 7293. ale ten je drahej jako sv....

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#4 Příspěvek od Cust »

stava se, ze sice funguji, ale dost se jim zhorsi parametry, teda presneji receno sum
(mysleno obecne fety - s timhle konkretnim obvodem nemam zkusenosti)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od stepa »

alcoma píše: vzdy me je dali do pytliku a nic se jim nestalo. pajel jsem je vsecky trafopajkou a hrali jako vino vsecky!
no me se to teda nezda,a i kdyby,tak prevence je dulezita :D ,rozhodne ted nepujdu pajet MOSovy obvody trafopajeckou

//EDIT: kdyz se v tom budeme hrabat,tak u tech tvych obvodu mohlo dojit k ESD a k castecnemu poruseni struktur v IC,casem to muze povolit a odejit do kremikoveho nebe...kdyz ne,tak panbuh nebyl doma

MOSy se daji pajet i trafopajeckou,to nevylucuji,ale zapinat ji musis v dostatecne vzdalenosti od IC.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od breta1 »

Pánové, nalijme si čistého vína - je dobré si připomínat zásady práce s MOS součástkami, ale - pájel jsem určitě tisíce a tisíce různých MOS diskrétních i integrovaných obyčejnou trafopájkou a hrubě jsem s nimi zacházel, se skladováním jsem si nedělal problémy a nikdy jsem žádnou součástku nezničil s výjimkou jediného FET tranzistoru myslím českého KF521 před 30 lety. Nevěřím, že jenom já jsem měl takové štěstí. Tím ale nikoho nenavádím k podobnému zacházení.

Uživatelský avatar
Petr603
Příspěvky: 172
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#7 Příspěvek od Petr603 »

Ja mam taky podobnou zkusenost. Sice sem se s nima snazil zachazet aspon torchu setrneji ale obcas sem trafopajku taky pouzil,bral je normalne do ruky za vyvody (IO i tranzistory) a vzdy me vsechno slapalo :wink:

Uživatelský avatar
UnReSt
Příspěvky: 315
Registrován: 10 črc 2006, 02:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od UnReSt »

OK, dik za radi. Ja som tiež zato aby sa preventivne dodržiavali zasady prace so sučiastkami (pre istotu).
{AG&I}UnReSt
Odvaha býva postrachom smrti ale ajtak ju to vôbec neobmekčí.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od stepa »

Pánové, nalijme si čistého vína
lijeme,lijeme...jako kdyz jsme u toho,ja je taky neskladuju v pene nebo alobalu,mam je nahazeny v igelitovym pytliku,nebo s ostatnima soucastkama a taky mi jeste nic neshorelo/neodeslo,ale pajim je zasadne pajeckou s odporovym teliskem,protoze je s ni lepsi a pohodlnejsi prace(a asi bych ji na MOSy uz ted nevzal...driv mi to bylo jedno a pajel jsem to tim co bylo po ruce)

tu teorii spravneho zachazeni jsem zde psal,protoze se na to autor ptal a napsany to tady byt muze a neuskodi vzdelavat bastlire tomuto neznale :wink:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“