Color 428 (4428A)-problém s farbami

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kpxx
Příspěvky: 11
Registrován: 07 čer 2007, 02:00
Bydliště: sev.Slovensko

Color 428 (4428A)-problém s farbami

#1 Příspěvek od kpxx »

Prosím o radu

závada
-TV obraz (aj z antény, aj z video vstvupu) - slabé farby, modrá chýba úplne (obraz je skoro čiernobiely)
-Teletext - všetky farby bezchybné

história závady
-dlhodobo (viac rokov) postupne sa zoslabovali farby, postupne modrá vypadla úplne a červená a zelená sa naďalej zoslabovali
-raz sa stalo, že naraz naskočili všetky farby, a obraz bol asi na hodinu v poriadku, potom zas skokovo zoslabli farby

pokus o opravu
- niektoré spoje na module F, ktoré vyzerali podozrivo, boli prepajkované, ale nepomohlo to

vďaka za radu

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

C 428

#2 Příspěvek od Pesko »

Prvé čo urob: Vymeň na module F kondenzátor C61 330pF z vývodu č.5
TDA 4565 a potom sa uvidí čo ďalej.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#3 Příspěvek od galjo »

Ja som mal tiež Color 428 a odvtedy už mám tretí TV. Načo sa presviedčať o tom že to ide. Kvalita je tááám. Daj to pekne už do odpadu...

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#4 Příspěvek od jano2 »

galjo píše:Ja som mal tiež Color 428 a odvtedy už mám tretí TV. Načo sa presviedčať o tom že to ide. Kvalita je tááám. Daj to pekne už do odpadu...
Vobec nesuhlasim,vieš kolko ich chodi ešte zablombovanych?
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#5 Příspěvek od jave »

galjo píše:Ja som mal tiež Color 428 a odvtedy už mám tretí TV. Načo sa presviedčať o tom že to ide. Kvalita je tááám. Daj to pekne už do odpadu...
Take nesouhlasim. Je to porad jeste pani telka i kdyz babicka

Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od marostv »

S nijakou telkou som nebol tak spokojny ako s tymto modelom,a mal som veľa tv mapr: OVP,OTF,HITACHI,PHILIPS,SONY atď, color428 mi naprosto vyhovuje čo sa tyka kvality zvuku ,obrazu a samozrejme dizajnu. Tak preto nesuhlasim aby patril do odpadu!!!!!!!! žiady z novych TV neprežije tolko ako spomimani COLOR 428

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#7 Příspěvek od jano2 »

Zdasa až neuveritelne,ale minuly tyžden som odblonbovaval 416-ku!!!Vymenil som jeden elit a SU160.Obraz perfektny,ktory z dnešnich to vydrži???
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Tak to jsem lepší, koncem letošního dubna jsem na jedné chatě pod Zvičinou odplombovával C423 (tuším r.v.1987), která posledních 5-6 let hraje jen o víkendech od jara do podzimu, přes týden je celá bouda bez napětí.
V zimě se tam špatně dostává, tak se nepoužívá vůbec.
Obrázek jak u nové (a to nemá v RGB konci žádnou automatiku jako C438!).
Celá oprava bylo trvalé zablokování SECAMu na modulu A, aby každých 10 sekund nepřepínal barvu. Kdyby se spokojili s hrubším obrazem a neměnili anténu, nemuselo se přijít ani na tohle.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#9 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 17:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jef111 »

Nedávno jsem odplombovával C430, C462, Astu a taky už dřív Merkura :) Některé kousky se Tesle povedly opravdu excelentně. S tím se dnes žádná firma nepochlubí.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
kpxx
Příspěvky: 11
Registrován: 07 čer 2007, 02:00
Bydliště: sev.Slovensko

Re: C 428

#11 Příspěvek od kpxx »

Pesko píše:Prvé čo urob: Vymeň na module F kondenzátor C61 330pF z vývodu č.5
TDA 4565 a potom sa uvidí čo ďalej.
ďakujem za radu, skúsim to

Uživatelský avatar
kpxx
Příspěvky: 11
Registrován: 07 čer 2007, 02:00
Bydliště: sev.Slovensko

Re: C 428

#12 Příspěvek od kpxx »

Pesko píše:Prvé čo urob: Vymeň na module F kondenzátor C61 330pF z vývodu č.5
TDA 4565 a potom sa uvidí čo ďalej.
žiaľ, vymenil som ten C61, ale žiadna zmena

Ale aj tak vďaka, že si sa ozval. Nie som elektrikár, ale rád si opravujem sám, aj keď mi to dlho trvá, a hlavne keď sa jedná o takú starožitnosť

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Jenže na nepravidelné vysazování barvy to chce schéma a osciloskop a měřit a měřit. Projít cestu barvových signálů, jestli vůbec lezou z dekodéru, jestli vycházejí z obvodu CTI a jestli také dojdou do RGB modulu...
Není to právě typická závada této televize, aby ti tu někdo napsal "vyměň to a to" a trefil napoprvé.

Teletext si generuje barevné signály sám a navíc má v modulu RGB vlastní vstupy, takže si ho nemusíš všímat, ten půjde barevně nebo vůbec. Nic mezi tím.

Uživatelský avatar
kpxx
Příspěvky: 11
Registrován: 07 čer 2007, 02:00
Bydliště: sev.Slovensko

#14 Příspěvek od kpxx »

Hill píše:Jenže na nepravidelné vysazování barvy to chce schéma a osciloskop a měřit a měřit. Projít cestu barvových signálů, jestli vůbec lezou z dekodéru, jestli vycházejí z obvodu CTI a jestli také dojdou do RGB modulu...
Není to právě typická závada této televize, aby ti tu někdo napsal "vyměň to a to" a trefil napoprvé.
Ja chápem, že môj problem môže byť komplikovaný. Schému mám, ale osciloskop žiaľ nie. Ale predpokladal som, že môže napr. ísť o stárnutie elektrolyt.kond., žeďže zmena bola postupná. Kým tie farby skoro vymizli, trvalo to viac ako rok. Pred časom síce na chvíľu tie farby naskočili (to som si myslel, že na doske bude asi zlý spoj, tak som pretavil pajku, kde na niektorých spojoch), ale to nepomohlo a strata farieb je už viac rokov trvalá (len trocha červenej a zelenej)

Uživatelský avatar
kpxx
Příspěvky: 11
Registrován: 07 čer 2007, 02:00
Bydliště: sev.Slovensko

#15 Příspěvek od kpxx »

ten teletext som spomenul len preto, aby bolo jasné, že niej chyba v obrazovke a obraz. zosilovači

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“