Tesla AZK 101

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

Tesla AZK 101

#1 Příspěvek od PCman »

Jeden člověk mi nabýzí tento zesilovač co jsem zjistil je to dvoukanálový lampový zesilovač ale jiné parametry jsem nezjistil.Muže mi o tomto zesilovači někdo něco napsat co je to zač a jestli by se to dalo použít třeba k domácímu hi-fi jako koncový zesilovač.

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Hop377 »

AZK101 je elektronkovy zosilnovac mono s koncovymi elektronka 2xEL84 teda s vykonom cca 15W, vystup 15ohm a 5ohm. Je dvojvstupovy, ale mono, teda nie ako asi ocakavas stereo. Presnejsie udaje mozem dodat, ked budem doma, z hlavy viac nevypotim.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#3 Příspěvek od PCman »

Aha tak to je škoda že je mono jedině sehnat dva,potom napiš aspoň co uhraje od-do Hz díky.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#4 Příspěvek od PCman »

Když je mono co znamená dvoukanálový?Nebo jak ty píšeš dvojvstupový?Pokud má dva vstupy to by možná šlo na každý vstup zapojit jeden kanál a potom zapnout aby kanály najednou ale pokud má výstup jen na jeden repro tak to bude vlastně pořád mono že?

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Lukas-Peca »

Je to takto:
Zesilovač má jeden vstup pro rádio, jeden pro gramofon, jeden pro magnetofon apod. Na zesilovači jsou dva přepínače vstupů, dva regulátory basů a výšek a dva potenciometry na hlasitost. Příklad: na vstup rádio připojíš zdroj signálu, jeden přepínač přepneš na tento vstup, zesílíš hlasitost, zesík hraje. Na vstup magnetofon připojíš jiný zdroj signálu, druhý přepínač přepneš na tento vstup, zesílíš hlasitost potenciometrem - a hraje zvuk z obou zdrojů signálu, čili zesilovač obsahuje takový jednoduchý mixér. Stereo z něj ale neuděláš.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#6 Příspěvek od PCman »

Jsem si myslel že to tak nějak bude ale jak ten zesík hraje asi nějaká třída A to nebude.Nabýzí mi ho za 1000kč tak nevím jestli do toho jít hodně lidí mluví že lampový zesík má jiný zvuk než nějaký tranzistorový tak jsem to chtěl zkusit ale jestli to jede do 13 Khz tak do toho nejdu.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Lukas-Peca »

Tyhle zesíky hrajou celkem slušně, asi v něm bude chyba. Já bych do toho šel.

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Hop377 »

Ten zosilnovac, by mal chodit minimalne od 40-16000Hz. Ale aso to bude chciet generalku vzvladom na jeho vek.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#9 Příspěvek od PCman »

Říkal mi že je funkční a možná má i nějaké náhradní lampy.Nabýzí mi ještě raritu lampové rádio PHILIPS 944A z roku kolem 1935 které prý taky opravil a hraje.Uvidím asi se na to půjdu podívat.

Uživatelský avatar
Kucik
Příspěvky: 56
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Kucik »

Jestli to chceš jako zběratelskej kousek tak do toho určutě jdi!! Ale Hi-Fi parametry od toho neočekávej.

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Primergy »

No, tento zesík je monofoní, pětistupňový, v výkonem asi 10W. Kmitočtovej průběh to má od 40 do 15000Hz. Koncák (2xEL84) pracuje v AB. Ale za ty prachy bych si radši sehnal MONO50 :wink:

FiReAmp

#12 Příspěvek od FiReAmp »

Pokud je ten AZK101 funkèní, tak je 1000Kè docela dobrá cena. Je to AB tøída výstupní výkon 10W a má výstupy na 5a 15ohmù na rozdíl od MONO50, které má pouze 100V výstup (což se dá ovšem pøedìlat, pokud je nìkdo milovník pøemotávání traf). Mám MONO50 (a jsem s ním naprosto spokojenej) a mám i AZK101 (výrobní èíslo 49). Jenže já je používám na kytaru jako koncový stupeò - mimochodem nevìøili byste, jakej kravál dokáže takovej 10W lampovej zesilovaè udìlat o akustickém tlaku z MONO50 ani nemluvim. Zvuk to má každopádnì pøíjemnej, ale jak píše Kucik, souèasná pøedstava Hi-Fi zvuku je trochu jiná.

Uživatelský avatar
Halford
Příspěvky: 16
Registrován: 08 čer 2007, 02:00
Bydliště: Morava,Přerovsko

AZK101

#13 Příspěvek od Halford »

Ke kytaře dobrá volba. Za ty prachy bych ho bral - pokud hraje?! Jak píše FiReAmp - 10W už slušnej hukot. Teď jsem dokončil 5W - 1xECC83,1x EL84 a na doma akorát. Volume na 10 a už dokonce slušně kreslí. Za litr neseženeš ani nové součástky - já použil trafa, lampy a šasi z radií a taktak jsem se vlezl do litru. Mimochodem MONO50 mám taky a to už kravál !!!! :-D

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“