RQ5 , RQ-5U

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
CHIMERA/bxb

RQ5 , RQ-5U

#1 Příspěvek od CHIMERA/bxb »

Servus. Mam doma 2 regulatory jaloveho vykonu RQ5 a RQ-5U . Nevietenahodou ako ich zapojit aby spravne fungovali lebo vzadu maju kopec vyvodou a rad by som ich pouzil na dobru vec. Mam ich z nejakej elektrarne a boli im tam k nicomu tak mi ich dali.Pls. odpiste aj navrhy na co ich najviac vyuzit ale nie na ten pripad pre ktore boli robene: motory.

Uživatelský avatar
jsolin
Příspěvky: 52
Registrován: 17 zář 2004, 02:00
Bydliště: chomutov

#2 Příspěvek od jsolin »

RQ-5 byly regulátory k řízení kompenzací jalového proudu. Nedovedu si představit k čemu jinému by se ještě mohly hodit. Ke své funkci potřebují proudový měnič na první fázi a sadu stykačů s kompenzačními kondenzátory.
Skříňky obsahují obvody TTL - 7400, 7474 ,7410 a novější myslím 74164 a 5 triaků 3A nebo 5A. Někde jsem doma měl manuál k nim, jestli bude zájem tak se podívám. Jestli se dobře pamatuji 5 šroubků byly vývody ke stykačům, 2 napájení a 1 PE. To je asi vše.

CHIMERA/bxb

#3 Příspěvek od CHIMERA/bxb »

jj mam o to velky zaujem . Pokusim sa z toho urobit daku vhodnu regulaciu ale neviem ci to na to bude dost vhodne.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

špatné pořadí

#4 Příspěvek od jasin »

CHIMERA jde na to od lesa. Obvyklý postup je, že člověk potřebuje nějakou regulaci a hledá pro ni vhodné zapojení. Ale on má zapojení a hledá pro něj vhodnou regulaci.
Asi to tak nepůjde. Rozeber to na součástky CHIMERO, ty využiješ spíš než ten vehement vcelku.

CHIMERA/bxb

#5 Příspěvek od CHIMERA/bxb »

bola by to skoda ked mam k tomu aj potrebne prislusenstvo . Stykace kondenzátory poistky ...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Tak si postav elektrárnu, tam se to hodí.

CHIMERA/bxb

#7 Příspěvek od CHIMERA/bxb »

hmm a z coho mam cerpat taku energiu hmm? Myslim ze toto je nad moje schopnosti :D

Odpovědět

Zpět na „Poradna“