ovladce pre Windows Vista 64 bit

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dudan
Příspěvky: 46
Registrován: 14 bře 2007, 01:00
Bydliště: Bratislava IV.
Kontaktovat uživatele:

ovladce pre Windows Vista 64 bit

#1 Příspěvek od dudan »

Mam jeden velky problem: Mam tlaciaren konica minolta pagepro 1350 w a operacak Windows Vista Ultimate 64 bit, na ktorom mi nefunguje nijaky ovladac pre tuto tlaciaren a na oficialnych strankach maju len 32 bit ovladac.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

no tak ses jednoduse v riti,dokud nevydaji,mas asi smulu,protoze pokud vim tak emulace nepomaha

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#3 Příspěvek od galjo »

Jedine kúpiť novú tlačiareň , ktorá je už určená pre Windows Vista.. alebo čakať až sa vydá nový ovládač.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od robo »

Tak stojim pred stejnym problemem. Ovladac pro Win7 64b. Asi by stacil i pro visty. Na podpore Minolta, des bes. Ten jejich formular na dotaz technicke podpory, co vsechno musim vyplnit. To jsem zatim vzdal. A na webu jsem nasel neco co melo v popisu ovladac, velikost nekolig mega. Stahl jsem to, po rozbaleni velikost 338Kb a byl to drivdetective.exe. Na nekolika webech to stejny. Smejdi jedni. Prosim nevite nekdo kde sehnat ovladac? Dekuji

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Zjavne nikde, kedze nebol ani na Vistu...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

Notas lpt port nema. A stolni pc se mi kvuli obsasnemu tisku zapinat nectelo. Koupil jsem si tedy redukci z LPT na USB. Na netu jsem cetl ze rozchodit to je problem. Ryskl jsem to ale nenapadlo by me ze pohorim na ovladacich pro tiskarnu. Kabel byl identifikovan spravne. A ted mi dosel email z technicke podpory ze zarizeni podporuje pouze 32bitový operační systém. Takze je to v hajzlu. A to jsem nedavno kupoval toner.Nebyl origos ale nejakou stovku taky stal. Ze bych koupil jinou tiskarnu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Tak si preinstaluj Windows na 32-bitove.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Ano, to je jedna z výhod 64-bit. woken, což někomu dochází až když k tomu dojde. :wink:

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#9 Příspěvek od kevin_mitnick »

Clovek s pudem sebazachovy si nove windowsy instaluje az ve chvili, kdy maji minimalne Servis pack 1, optimalne SP2. Pak jsou jakz-takz schopne realne fungovat bez problemu. Tenhle pristup se mi osvedcil uz na Windows NT3, pak NT4, pak na mileniu... Dneska k plne spokojenosti uzivam win XP a nemusim mit za kazdou cenu to nejnovejsi... Diky tomu mne uplne minuli problemy s JehoVistou i prusery s chybejicimi ovladaci na windows 7. Stale bez problemu provozuju programatory pameti a procesoru, nemam problem s tiskarnou ze sberneho dvora...

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#10 Příspěvek od pigeonit »

Musím říct, že s tímhle křápem jsem si už párkrát užil i na XP 32bit. "W" v názvu tiskárny by mělo sloužit jako dostatečně odstrašující.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Presne tak. Verzia "E" by fungovala, pretoze podporuje standardny jazyk PCL. Aj keby nebol driver, stacilo by to nastavit ako inu kompatibilnu tlaciaren.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od robo »

Na tom notasu, kdyz jsem ho kupoval, byl os W7 64b uz nainstalovan. Pod XP 32b tiskarna slape bez problemu. Proto jsem ji dopral plny toner. Preinstalovat notas na xp delat nebudu. Tentokrat bych zhanel ovladace na notas. A jestli by vubec byli. Notas je stary asi rok. Postahoval jsem nejake ovladace, i univerzalni od Minolty a ted kdyz pripojim tiskarnu tak na karte system uz tiskarna chybu nehazi. Je spravne oznacena. Kdyz jsem tam hrnul ty ovladace tak se nainstalovala i nejaka utilita co monitoruje provoz tiskarny. A ta hlasi ze tiskarna neni pripojena,nebo zapnuta. Tak ted nevim jestli v komunikaci s tiskarnou neni zakopan pes v te redukci LPT-USB. Ale v systemu je vse v poradku. Mit tiskarnu propojenou primo bez redukcniho kabelu, tak vim ze je opravdu chyba v ovladacich. Jenze ted do toho muze kecat i ten kabel. A protoze nemam opravdu jisty, funkcni ovladac pro os, tak zase nemuzu vyloucit chybu v tom LPT-USB kabelu. Neco podobneho jsem koupil. Obal te redukce a toho USB je modry. Coz je fuk. Nejde to nejak rozchodit? Treba virtualni XP . Nebo nejak jinak? Dekuji
Přílohy
Redukce.jpg
(23.35 KiB) Staženo 43 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Windows 7 existuju aj 32-bitove.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od robo »

Neuvedomil jsem si tuhle moznost. Kdyz jsem to psal, tak jsem u toho jeste spal. :)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od forbidden »

Virtuální XP je taky možnost, i když trochu krkolomná. Abych pokaždé, když chci tisknout spouštěl příslušný programy ve virtuálním prostředí, to bych tu tiskárnu radši prodal a koupil novou.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“