Oravan typ 4333

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
pipola

Oravan typ 4333

#1 Příspěvek od pipola »

Prosil bych o radu- u tohoto typu oravana jsou vidìt zpìtné bìhy na pozadí,zkoušel jsem pohnout tím velkým trimrem vzadu ale nejde to už víc vykompenzovat.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od urbanek »

Slabá obrazovka. Zkus regeneraci, už se to tu probíralo mockrát...

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#3 Příspěvek od galjo »

Daj to už na zaslúžilý dôchodok.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#4 Příspěvek od jano2 »

galjo píše:Daj to už na zaslúžilý dôchodok.
Prečo,to boli velmi dobre TV a ked tu niekto probuje opravit Dajanu?...
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#5 Příspěvek od galjo »

Morálne zastaralé TV je dobre zahodiť a nes. rat sa s nimi. Ved čo potom firmy budú vyrábať, ked sa budú držať pri živote staré chronty. Spieva zelená je tráva a ona má skutočne ružový nádych... Na čiernom tak nevidieť tie farby -naštastie...

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od urbanek »

galjo píše:Morálne zastaralé TV je dobre zahodiť a nes. rat sa s nimi. Ved čo potom firmy budú vyrábať, ked sa budú držať pri živote staré chronty. Spieva zelená je tráva a ona má skutočne ružový nádych... Na čiernom tak nevidieť tie farby -naštastie...
Mnohé 20ti i více leté přístroje fungují líp než ty nové. Když se podívám co se dnes prodává za šmejdy, tak bych novou televizi nechtěl ani zadarmo.

Uživatelský avatar
Rakosnik
Příspěvky: 184
Registrován: 03 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Rakosnik »

ale plasmovku?? :D :D
Good luck

Uživatelský avatar
Rakosnik
Příspěvky: 184
Registrován: 03 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Rakosnik »

Panasonic
Good luck

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jef111 »

Hele Galjo nejsi ty nějaký moc přechytralý? :lol:
Neber to nijak zle ale z celého srdce nenávidím názory typu "to zahoď, to je starý". Ony ty Oravany fungují docela líp jak třeba nějaký Otavy, Moravy LCE a všechny ostatní pochyblé TV s tureckými a podobnými šasi, jakožto hypermoderní šrot za hypermoderní ceny v hypermoderních hypermarketech. Proti těmto zmetkům je Oravan docela luxusní televize. Nehledě k tomu, že náklady na "samo domo" opravu Oravana jsou při troše snahy a zkušeností nulové oproti nákladům na servis těch hypermoderních křápů. Prošly mi už rukama stovky různých TV včetně všech zde jmenovaných. (ne že bych se chtěl vytahovat) A zatím jsem se nesetkal s Oravanem nebo podobným TV z této řady, který bych neopravil (teda kromě NDRácké obrazovky nebo ruské v Aleši, to se soudruzi moc nevyznamenali) narozdíl od těch tureckých, kde je často oprava nerentabilní. Pokud by jsi dnes chtěl koupit nový kvalitní TV, těžko za něj dáš míň jako za ten Oravan před léty. (samozřejmě nemíchám přenosky s širokoúhlými :lol: ). A to už je docela napováženou, zda kupovat nový nebo tradši opravit starý. Od přenosné TV se nikdy nečekaly zázraky (a ani nemohou) a málokterá nová přenoska toho Oravana předčí.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

pipola

oravan

#10 Příspěvek od pipola »

Néé obrazovka je dobrá.Zkoušel jsem tam dát náhradní modul G a vše funguje dobøe .Závada je tedy na tom modulu G,kondenzátory jsem vymìnil.Nevíte na kterou souèástku se zamìøit??díky.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#11 Příspěvek od jave »

galjo píše:Morálne zastaralé TV je dobre zahodiť a nes. rat sa s nimi. Ved čo potom firmy budú vyrábať, ked sa budú držať pri živote staré chronty. Spieva zelená je tráva a ona má skutočne ružový nádych... Na čiernom tak nevidieť tie farby -naštastie...
I nekteri super uzivatele jsou ve skupine moralne zastarale

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Re: oravan

#12 Příspěvek od jave »

pipola píše:Néé obrazovka je dobrá.Zkoušel jsem tam dát náhradní modul G a vše funguje dobře .Závada je tedy na tom modulu G,kondenzátory jsem vyměnil.Nevíte na kterou součástku se zaměřit??díky.
Ve stredu G modulu je zenerka a keramika. Ty vyndej. Zitra se kdyztak podivam na pozicni cisla. Potom donastav a budes mit dlouho pokoj. Urcite nezahazovat. To radi jedine ty slabsi

Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

#13 Příspěvek od milin »

JE to pz. D4 zenerka

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jef111 »

Dej pozor na modulu G na keramiky se svodem, tu zenerku vyměň bez váhání. Pokud jsi už vyměnil elyty, neměla by tam být jiná záludnost.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

pipola

#15 Příspěvek od pipola »

Už je to OK pánové ,bylo to tou zenerkou.vypájel jsem ji z funkèního modulu.Ještì by mne zajímalo na jaké napìtí ta ZD je.Jinak moc dík za radu.Je dobøe že tento web existuje a že se nìkteøí lidé rádi podìlí o zkušenosti,které by si vìtšina odborníkù nechala jen pro sebe.Dík.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“