Kamera SONY - lepící plast

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Kamera SONY - lepící plast

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mám tady na opravu kameru SONY a kromě klasické závady typu "všechny hliníkový elyty bez kapacity" má kolem horní krytky s tlačítky celej ten kus plastu jakoby naleptanej a úžasně lepící. Po vyčištění jsem se sice dostal na "tvrdej" plast, ale myslím si, že se to může objevit znovu. Dá se to nějak stabilizovat ? Protože tohle skutečně nevypadá, že dotyčný je prase...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Myslím si, že proces rozpadu některých plastů a většiny hmot na bázi silikonů
nezastavíš..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Plast som takyto este nevidel 8O
Akurat sive gumove nozicky sa mi doslova roztiekli a nedalo sa s tym nic robit. Musel som ich zoskrabavat, ani to neslo poriadne dole.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Měl jsem tu ještě nedávno jednu propisovačku z takovým gumovým obalem. Ten obal se asi po roce jakoby orosil čímsi smradlavým a viditelně se zcvrkl. To samý dělají z oblibou membrány v dálkovým ovladači a v mobilních telefonech. Některý PVC hmoty to dělají taky,akorát se ta složka stihne odpařit a plast křehne ( tak od 5 let). A gumový káble - to je kapitola sama pro sebe. Ty se začínají rozpadat už druhým rokem, pokud jsou vystaveny venkovním podmínkám..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Idealne su kable na smejdovych klavesniciach - omotas kabel okolo klavesnice a odlozis ju. Po tyzdni vytiahnes a mas kabel zazraty 2mm do plastu...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

používáme občas s kolegou prodlužováky z armádních přebytků (guma 3x2,5 s bakelitovou převlečnou vidlicí) koupené někde před lety v Budějovicích nebo kde a nemůžu si stěžovat. Pochopitelně je používáme venku, ne v ložnici.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Lukas-Peca »

káble s kaučukovou izolací pro změnu křehnou a sypou se, no po padesáti letech už na to asi mají právo... tak mě napadá, nezná někdo nějaký postup, jak tomuto procesu u zachovalých káblů zabránit?

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#8 Příspěvek od Radix »

Dřív se prodával sprej na ochranu gumových výrobků.

Uživatelský avatar
larol
Příspěvky: 17
Registrován: 28 črc 2007, 02:00
Bydliště: Roudnice n.L. - ústecký kraj

#9 Příspěvek od larol »

Něco podobného se mi přihodilo s diařem CASIO, upatlané ruce, lepily se na to papíry a pod., namočil jsem hadr do technického benzinu, lepkavou vrstvu "setřel" a potom přestříkal povrch pouzdra černým rally sprejem a je po potížích.U kamery může být "při této technologii" problém s popisky, při zakrytí polepením a po jeho odstranění zůstane popis v "ostrůvku". :?

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“