Odpuzovaè kun

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

Odpuzovaè kun

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Prosím, neví nìkdo o schematu na nìjaký tónový generátor, který by vybudil alespoò 3x 4ohm repro. Mohl by být lehce pøeladitelný okolo 10 kHz.

Mám obavy, aby mi ty výše uvedený bestie nerozcupovaly zateplení podkroví. Kolem 1 v noci zaèínají øádit. Máte i nìjaký jiný zkušenosti s jejich øádìním.

Uživatelský avatar
alovka
Zakladatel fóra/superadmin
Zakladatel fóra/superadmin
Příspěvky: 286
Registrován: 29 črc 2002, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od alovka »

Soused na horách mìl velké problémy s kunami. Nelze se jich žádným normálním zpùsobem zbavit. Myslím, že úèinné je poøízení nìkterého teritoriálního zvíøete, tøeba koèku. Možná pomùže i past.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#3 Příspěvek od SMITH »

Humanejšie je zabezpeèi￾ aby sa do podkrovia nedostali. Inak hlavným chodom jedálnièka sú myši. Inak sú to ve¾mi pekné zvieratká /na chate ich máme tiež/

Niekde som nieèo také videl , skúsim pozrie￾

Uživatelský avatar
MaxRampage
Příspěvky: 111
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od MaxRampage »

Mam pro to 2 různá schemata...Zrovna sem si to chtěl taky postavit... :D
Klidne ti to dodám ty schémata když budeš mít zájem,tak mi napiš na
e-mail. :)

Uživatelský avatar
MaxRampage
Příspěvky: 111
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od MaxRampage »

este neco k tomu...10khz je dost málo chce to víc.
Lidské ucho slyší totiž do 16Khz tak se zamysli
Naposledy upravil(a) MaxRampage dne 02 bře 2005, 10:09, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#6 Příspěvek od Raptor181 »

Chce to okolo 30kHz....jeden sused to mal v aute a za tyzden mu susedia rozbily auto....strasne to piskalo...
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Hejnicek »

MaxRampage, už jsem Ti psal, ale zatím nic nepøišlo. Nevím, jestli Ti e-mail ode mì pøišel.

Uživatelský avatar
Kuty
Příspěvky: 8
Registrován: 16 zář 2004, 02:00
Bydliště: Podbo?any

#8 Příspěvek od Kuty »

Vše bez zbyteèné a nefunkèní elektroniky..Nech se ostøíhat,nebo sežeò lidské vlasy jiným spùsobem,zabal je do klasické punèochy-vlasù pøimìøenì,tìch punèoch vymyslii také pøimìøené.Rozmísti je v prostoru kde si ty potvory hrají a máš klid.Mnì to na chalupì funguje dokonale.

Uživatelský avatar
MaxRampage
Příspěvky: 111
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od MaxRampage »

Hejnicku...nic mi nedošlo...Ale stejně mám jednodušší zapojení...
Lavinový generátor....v Praktické elektronice ho needávno publikovali...
:stupid: co

nevím nepovím... :pravnik:

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Hejnicek »

Vlastní generátor bych asi udìlal podle PE 2/2000 s PIC, ale stejnì to musím ještì zesílit do reproduktorù. Taky tam budu muset dát asi nìjaký èasový spínaè. Nebo možná by je chytlo IR èidlo èi UZ? Novou PE nemám. Pokud máš nìjaká schematka, pošli mi je prosim na hejnicek@centrum.cz
Dík

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Hejnicek »

Tak už to funguje, ale zatím krátce, nevím ještì jestli se budou chtít stìhovat. Každých 7 sec to dá 1 ze 3 rùzných frekvencí. Je to zesílený koncákem ze staré TV s MBA810 do 3 repro roztahaných po podkroví. Mám to pøes spínací hodiny.

Uživatelský avatar
ok1umb
Příspěvky: 74
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: okr. Kladno

#12 Příspěvek od ok1umb »

Kuty píše:Vše bez zbytečné a nefunkční elektroniky..Nech se ostříhat,nebo sežeň lidské vlasy jiným spůsobem,zabal je do klasické punčochy-vlasů přiměřeně,těch punčoch vymyslii také přiměřené.Rozmísti je v prostoru kde si ty potvory hrají a máš klid.Mně to na chalupě funguje dokonale.
Mohu jen doporučit osvědčené. Tam kde se pohybují rozházet lidské vlasy a vícekrát tam nezavítají.
Zdravím Míra UMB

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#13 Příspěvek od pit »

:roll: jeden známej rozházel na púde vlasy a od té doby má klid :toilet:

Uživatelský avatar
fiam
Příspěvky: 6
Registrován: 26 led 2007, 01:00
Bydliště: Svitavy, Jevíčko

#14 Příspěvek od fiam »

mně to s těma vlasama fungovalo cca rok a pak utrum a kuny dělali bůgr jak před tím.
Potřebuji taky nějakou schému odzkoušeného plašiče kun, nejlépe do auta. Posledně jsem od švagra (14km) odvezl v motorovém prostoru kunu až k paneláku, až pak vyběhla a já přišel na to, co mi to tak divně v motoru škrábe v každé zatáčce...
Ideál si představuji jako přelaďovaný generátor ultrazvuku mezi 20 až 30kHz se strmostí 10kHz/sec. Neměl by pracovat pořád, na to by si ty potvory zvykly, ale v intervalu tak 2-5minut po dobu cca 5sec. Šetřilo by to zdroj, neplašilo zbytečně psy v okolí (vyjou jak mrchy na ultrazvuk) a kuny by nevěděli která bije.
Nemá někdo něco podobného v šuplíku? Myslím schéma, ale odzkoušené, například se třema 555, nebo tak. Nebo to musím navrhnout a udělat sám?? Nemám chuť vymejšlet vymyslené...
Lidská blbost jest nekonečná. (prý ještě vesmír, ale to není úplně jisté!)

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#15 Příspěvek od mihal »

Kuny su previt. Kolegovi zozrali benzinacku. Z prace si vzal poobede sluzobak a isiel kupovat nove hadice. Vecer sa k oprave nedostal a rano uz mal nepojazdne auta dve. :D
Na kuny len mechanicky.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“