zdroj pro zesilovač v autě

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

zdroj pro zesilovač v autě

#1 Příspěvek od xyxa »

čau chtěl jsem se zeptat jestli je možné vyrobit třeba spínaný zdroj do auta se symetrickým napájením pro zesilovač a jak výkonný.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Ano a výkonný tak, jak dovolí baterka a palubní síť vozidla. Otázka je proč.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#3 Příspěvek od jandu »

Výkonové zosilňovače do áut to majú práve tak riešené. Skús pozrieť schému niektorého.

Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od xyxa »

Proč,protože mám doma zesilovač z tda7250 a potřebuje symetrické napájení +- 23V a to právě v autě némám tak že bych si ho postavil kdyby mi tu někdo poradil v autě mám repro kterým nestíhá autorádio kenwood 4*40w ten zesilovač s tda má výkon 2*100w tak myslím že by to bylo lepší otázkou je jestli se to vyplatí-Jandu kde takové schéma sháníš???Hodil by se ktomu třeba zdroj z PC?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

Ten zes s TDA7250 mejkni do koše a raději si kup nějaký slušný hotový autozes.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

opakuji uz to po nekolikate...nema cenu se s*at s autozesama,nevyplati se to cenove ani casove ani kvalitou(osobni zkusenost)...pouze kdyby si mel soucastky treba nakradeny doma :lol:

btw za par stovek koupis zesak co potrebujes a s lepsima parametrama

Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od xyxa »

Takže to asi nejde když ta kvalita je napi*u nebo je lepší si koupit hotovej a zbytek času prom*dat u televize kousáním si nehtů a myslet přitom jejda mám to za pár stovek nikoho jsem neotravoval takže nemusím být nikomu vděčnej a nic jsem nepokazil a ani nenaučil takže už poněkolikáté se dostávám do mrtvého bodu díky za podporu pánové a vaši marnou snahu někoho podpořit spíš odradit no neva šak to není jedinej web..........ale škoda mluvit děkuji nashledanou.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Postav si ten Dudkův autozes, jestli na to máš. Kombinovat 7250 a automobil mi připadá jak kombinovat lepru a syfilis.

PavelFF

#9 Příspěvek od PavelFF »

Tady máš návod na stavbu zdroje:

http://sound.westhost.com/project89.htm

Vyšlo to i v AR-PE asi 3 roky zpátky, v podstatì oprásklé.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od stepa »

xyxa píše:Takže to asi nejde když ta kvalita je napi*u nebo je lepší si koupit hotovej a zbytek času prom*dat u televize kousáním si nehtů a myslet přitom jejda mám to za pár stovek nikoho jsem neotravoval takže nemusím být nikomu vděčnej a nic jsem nepokazil a ani nenaučil takže už poněkolikáté se dostávám do mrtvého bodu díky za podporu pánové a vaši marnou snahu někoho podpořit spíš odradit no neva šak to není jedinej web..........ale škoda mluvit děkuji nashledanou.
ale notak,proc tak zhurta,pokud se chces neco naucit tak s chuti do toho, ja si taky stavim zesy,abych se neco naucil,tolik rozumu jeste nemam,abych ho mohl rozdavat,ale spousta useru co sem chodi chce nejlip za desetikacku postavit to co v krame stoji par set,az tisic(a to si rikej co chces,aspon polovina useru sem s tim pozadavkem chodi)...tak kdo se v tom ma asi vyznat?

jde o to jakej zes chces stavet,ale jak pises to vypada na symetricky napajeni...koncaky do autozesu se taky delaji na 12V a zapojuje se to do mustku,ale to neni tvuj pripad,existuji menice,o symetrickym zdroji ted nevim

EDIT//zdrojik od PavlaFF peknej

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#11 Příspěvek od vrky »

PavelFF píše:Tady máš návod na stavbu zdroje:

http://sound.westhost.com/project89.htm

Vyšlo to i v AR-PE asi 3 roky zpátky, v podstatě oprásklé.
No vidíš a ty jsi se rozčiloval že ti nikdo neporadí. Tady to máš pěkně vysvětlený (neumím angl. ani ťuk). Můžeš začít shánět ferity a motat tráfka. Hlavně ať to auto nevyhoří i s tebou.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od rezis »

PavelFF píše:Tady máš návod na stavbu zdroje:

http://sound.westhost.com/project89.htm

Vyšlo to i v AR-PE asi 3 roky zpátky, v podstatě oprásklé.
Hodne zalezi na tech trafech. Na tech stoji cela ucinnost a spolehlivost menice. Jinak mozna by sly vynechat Q1-Q4 (zalezi na jake frekvenci to potahnes ale SG umi 200mA na vystupu) a oddelil bych to rizeni optoclenem. Tim si vytvoris naprosto nezavisle napeti a nemas problem se zememi.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od xyxa »

za pár kaček asi dneska postavíš prd a koupit něco kde je napsáno 1000W za 3000Kč se mi zdá podvod jinak díky za rady jdu do toho to schéma není zas tak těžky.

PavelFF

#14 Příspěvek od PavelFF »

Èesky to vyšlo v AR-PE 10/2006, strana 20. Autor nabízí pøi vìtším zájmu desky a souèástky až stavebnici a zakazuje komerèní výrobu. Už se jaksi zapomnìl zmínit o tom, odkud to oprásknul.

Pokud zesilovaè má rezervu v napì￾ové odolnosti, je možné vynechat regulaci výst. napìtí a udìlat zjednodušený mìniè podle obr. 9 v pùvodním pramenu. Na zesilovaè není potøeba stabilizovaný zdroj , pøicházel bys zbyteènì o èást výst. napìtí a vyhneš se taky potížím se stabilitou zpìtnovazební smyèky.

Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od xyxa »

Napadlo mě že jednoduší bude sehnat měnič z 12v na220v na na primáru zesilovače je pojistka 0,8A takže může brát max z 220v 176W když vezmu odběr 176W z 12v tak tam teče produ 14,6A plus nějaká účinost toho měniče takže když seženu měnič 300W tak to musí být ok jestli se pletu ve výpočtech tak mě někdo prosím opravte.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“