Radiolokační měřicí přístroj

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Radiolokační měřicí přístroj

#1 Příspěvek od Crifodo »

nemá někdo čirou náhodou schéma k téhle hrůze?
Přílohy
gk4-19a.GIF
(278.67 KiB) Staženo 306 x

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od honza637 »

Jaký to má prosímtě označení? Mimochodem lituju tě, vsadím se, že všechny dráty jsou tam bílý :)
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

označení je stejné jako název obrázku: GK4-19A. Je tam klystron, vlnovody, asi 15 novalových a heptalových lamp.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od honza637 »

Moc pěkné, bohužel pochybuji, že se ti povede tu dokumentaci dostat. Jedině bys musel pátrat po ruském webu, tam by to být mohlo.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

Kdyby ses ozval vloni, tak byly slušné možnosti, ale celý archív už je kdesi zrecyklován :-(. Ví se k čeho je to součást ?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Vloni jsem se nemohl ozvat, protože jsem ještě o tomto monstru neměl ani ánunk.
Je to měřicí přístroj pro testování přijímačů radarů a byl snad součástí nějakého radiovozu, aspoň podle stránky http://www.rwd-mb3.de/pages/2w7k.htm
Naposledy upravil(a) Crifodo dne 30 črc 2007, 09:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

honza637 píše:Moc pěkné, bohužel pochybuji, že se ti povede tu dokumentaci dostat. Jedině bys musel pátrat po ruském webu, tam by to být mohlo.
Někde na německém webu jsem našel odkaz na placenou dokumentaci asi za 40 Eur, což se mi za nejistou dokumentaci za ještě nejistější přístroj nechce dávat, "trochu" by to totiž převýšilo užitek z těch pár funkčních celků :?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

40 e za takovou dokumentaci může být přiměřené.

BTW, před 20 lety bys k ní vyfasoval takový rok dva natvrdo :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

40 euros je možná přiměřené, ale pro člověka, který stojí před problémem ten měřák udržovat v chodu, což já nejsem. Kvůli zapojení pár 6N1P okolo obrazovky nebudu kupovat dokumentaci za 1500,-
S těmi roky natvrdo je to takové všelijak, za výjimečně nepříznivé shody okolností možná jo, ale v praxi se přikryly daleko divočejší věci. Mám vlastní zkušenost, obrazovky pro indikátor s dlouhým dosvitem (ceněné pro SSTV) v ceně x kkčs (tvrdší měna než dnes...) mi byly nabízeny za odvoz, "aby nepřekážely ve skladu na kartě". Při projeveném zájmu podloženém nějakou tekutinou by asi byla i VKV radiostanice do bratrského letounu. A to nemluvím o spřáteleném vojsku okolo dočasných kasáren a o jejich personálu žíznovém po českém skle a českých botách...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Sendyx »

Závisí na momentálních rozkladech "orgánů ostražitosti" a na příbuzenstvu. Známý, jehož jeden příbuzný byl v Bundeswehru a to ne zrovna vojínem :D , další odnož vzdálené rodiny v Izraeli, z toho jeden o5 šarží a do třetice třetí větev rodiny utekla do USA... tak toho by asi rovnou zastřelili při dotazu na takové zařízení.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

Je to relativní, protože na Šumavě se za geograficky špatnou myšlenku natahoval závěr a přitom v Beringově úžině si občas obojí námořníci ožírali držku vodkou a whisky. Proto se i dneska dívám s velkou rezervou na vládní zaprodance, když nám kážou o nutnosti radaru.
Dneska by kvůli tomu rozpoutali válku a za dvacet let bude nějaký šmelinář rozprodávat komponenty.

Ivoš

GK4-19A

#12 Příspěvek od Ivoš »

Tak co, je to tedy k nìèemu nebo spíš ne?

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“