Zajímavá nabídka na Aukru

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Zajímavá nabídka na Aukru

#1 Příspěvek od Lukas-Peca »

http://www.aukro.cz/47092_elektrosoucastky.html - nějaké NEDOSTUPNÉ bateriové elektronky a :sasa: NEPOUŽITÁ VCL11 :sasa: !

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#2 Příspěvek od Radix »

VCL11 se myslím hodí do DKE.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Lukas-Peca »

No právě. Prý byla špatně sehnatelná už pár let po ukončení výroby DKE. A teď ji někdo nabízí novou.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#4 Příspěvek od Radix »

Mám tady německý ceník lamp z r. 1958, VCL11 tam je uvedená, stála 9,95 DM.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

To jsem zvědavý, za kolik půjde. VY2 byla nedávno taky jedna v dražbě, ale vypadala bídně.

Akorát to hoši s těma 7QR20 trochu přestřelili...

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#6 Příspěvek od Radix »

Taky mám pár pěkných nepoužitých kousků, dokonce DAH50.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

na Aukru je pořád nějaká zajímavá nabídka, hlavně je pak zajímavé, když vás někdo předraží v posledních pěti vteřinách :lol:
Jestli se prodávají vyšeptalé vyemitované lampy za sta korun, možná by se vyplatilo nastartovat zas někde linku a sekat AD1 jak Baťa cvičky :roll:

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od vombat »

VCL11 mám taky, ale zatím nemám DKE. Jinak těch DKE se vyráběla celá řada včetně bateriového. Vyráběly se v licenci i v jiných firmách. V poválečných AR vyšla celá řada úprav a předělávek na jiné elky. Skříňka a další díly se prodávaly jako stavebnice.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jef111 »

Sendyx píše:...
Akorát to hoši s těma 7QR20 trochu přestřelili...
Podle mě má cenu sotva čtvrtinovou :lol:
Navíc neodzkoušená...
S koupí elektronek nebo obrazovek to bývá takhle nadálku problém, a ani když ji člověk drží v ruce tak neví, jestli je dobrá. Proto bych do koupi za takové sumy rozhodně nešel.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Lukas-Peca »

teďka jsem na Aukru koupil tři elektronky za 100 Kč, prý ze zlikvidované elektrodílny. Výrobce neuvedl označení. Na fotkách byla jedna elektronka označena jako AL4 (kvůli té jsem to koupil), ty ostatní byly velké výkonové flašky s paticí evropský oktal, tak jsem zvědavý, co mně poslal. Třeba tam taky bude ta VCL11 :)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

Já jsem prodával 2 7QR20, nezkoušené a nakonec šly dohromady myslím za 50,-.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

50 je realistická cena za 7QR20. Jinak ovšem každou cenu určuje dohoda mezi kupujícím a prodávajícím a když to pro někoho tu cenu má...

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Lukas-Peca »

Jedna veledůležitá věc pro každého auto hi-fistu: http://www.aukro.cz/item225226677_bater ... usova.html :lol:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od stepa »

Lukas-Peca píše:/item225226677_bateriova_svorka_sinus_live_bks_plusova.html :lol:
:lol: :lol: zlaceno 24karatovym zlatem

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Může být zlacená 24karátem Au, co by ne - ale jak silným...? Ono totiž dost dobře nejde ani zlatit něčím jiným, než čistým 24karátovým Au - protože slitiny se elektrolyticky vyloučit nedají a chtěl bych vidět někoho, kdo by elektrotechniku zlatil ručně lístkovým zlatem ve slitině - to jde na jiné podklady, ne tam, kde se Au používá kvůli své dobré vodivosti a minimální oxidaci na povrchu, anebo jako klenotníci "v ohni", to už je naprostá pitomost.

Prostě jednoduše řečeno - co je zlaceno elektrolyticky neboli GALVANICKY, je už z elektrochemického principu zlaceno opravdu ČISTÝM 24 KARÁTOVÝM ZLATEM - druhá otázka pak je síla a tedy i trvanlivost nanesené vrstvy.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“