neposlušný kamkoder

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DAP
Příspěvky: 147
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

neposlušný kamkoder

#1 Příspěvek od DAP »

Kamkoder sony používam už viac ako 5 rokov.
V poslednom čase sa objavili dva problemy :

:arrow: Ak chcem prehrať kazetu priamo, tak namiesto spustenia prevíja kazetu, namiesto pausy ju taktiež prevíja ( opačným smerom ) a tlačítka určene ku previjaniu kazety, jednoducho ignorujú moje priania :evil:
Pri použití ďialkoveho ovládača je všetko v poho :?

:arrow: Oveľa vážnejším problemom je, že pri snimani má kamera tendenciu samovolne zoomovať až do maxima a to bez ohľadu na to, či je funkcia zoomovnia povolená al. zakázaná 8O :evil:

Môže to mať alebo nie, niečo spoločne s tým, že kamera davnejšie prešla kontrolou cez Rontgen
alebo je to niečim iným
Ďakujem

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

vypadá to, že vnitřek elektroniky je špinavý a membránová klávesnice má svody a proto dává chybné povely, možná jsou špatné kontakty v konektoru ve kterém jsou zastrčené ploché tištěné vodiče.
Zoomování by taky mohlo způsobovat chybné spínání vinou rušení, jestli logiku ruší motorek - nějaký elyt ztratil kapacitu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Většinou všechny hliníkový elyty ztratí kapacitu... Opravdu radost to opravovat...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#4 Příspěvek od Cust »

s tim rentgenem si hlavu nedelej, to by tam musela byt nejaky rok v kuse. Porucha rentgenem by se navic projevila v CCD snimaci - vypadl by nejaky pixel (jeden dva nebo pet). Pokud mas elektronkovy snimac, tak tomu to neudela vubec nic, ale to se prestalo delat uz hodne davno (vic nez tech pet let).
Jinak jestli ma nekdo funkci prumyslovou kameru se snimaci elektronkou (ne CCD) - trebas Videkon. Tak kupuju!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Na elyty to taky nešacuju, to byly starší typy ale konektory od páskáčů a nebo mezi deskama se jeví jako pravděpodobnější. To by mělo reagovat na mech podněty (SONY-RÁNA). Rohoď to a znovu sestav a uvídíš.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“