DVD Yamada DVR - 9000H - prosba o radu se zvukem

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sikulama
Příspěvky: 73
Registrován: 13 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

DVD Yamada DVR - 9000H - prosba o radu se zvukem

#1 Příspěvek od sikulama »

Zdravím forum!

Dostal jsem na upravu tento DVD HDD rekordér - u ceskych programu (NoVA, CT, prima) nejde zvuk. Uvazoval jsem o vestavbe kvazizvuku, ale po rozdelani DVD jsem zjistil, ze je osazeno tunerem PHILIPS FQ1216LME/I V-3, coz je podle datasheetu tuner podporujici vice norem, takze by mel cesky zvuk fungovat. Jako procesor je pouzit MSP 34... V tuneru jsou pouzity 2 SAW (5 nozicek) filtry EPCOS K9659X a EPCOS K3970X. Podle me je uprava mozna zmenou firmwaru DVD. Da se to obejit vestavbou kvazizvuku? Pokud ano, prosim o par rad. Diky!
Martin

wiktor

#2 Příspěvek od wiktor »

hele a ten co ti to dal na upravu nema nahodou pripojenou kabelovku protoze u ty chodej cesky tv na frekvenci 5,5mhz BG a zkousel jsto prestavit v menu dvdcka.

Uživatelský avatar
sikulama
Příspěvky: 73
Registrován: 13 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od sikulama »

V menu DVD se nastavuje pouze PAL/SECAM bez moznosti vyberu normy, DVD patrne rozlisuje normy podle nastaveni zeme, ve ktere funguje, ale tam CR neni, takze to nastavit nejde. Ja sam sem to mel pripojeny na kabelovku a konkretne u Novy a CT zvuk nesel. Pokud se pohnulo Fine tuningem, tak chraplavy zvuk slyset bylo, coz by ukazovalo na6,5MHz. Je to novy kus, ktery se u nas jeste vubec neprodava - dostal jsem ho na zkousku a jestli to pujde, tak se budou dovazet, takze radit, at si poridi kabelovku s normou BG, nejde.
Martin

wiktor

#4 Příspěvek od wiktor »

mozna by stacilo dat tam saw filtr kterej je na tu nasi normu a keramickej filtr na 6,5 mhz a kdyz ti to dal dal ti ktomu navod v nem by mely bejt specifikace ty zvukovy normy urcite tam jsou naky keramicky filtry co zkusit tam dat filtr na 6,5mhz co to udela.

Uživatelský avatar
sikulama
Příspěvky: 73
Registrován: 13 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od sikulama »

Jak jsem psal, ten tuner umi vsechny normy, ale je nejak bitove prepinanej tim mikroprocesorem, tzn ho asi budu muset prinutit, aby kdyz je preplej na B/G, aby z nej lezlo i D/K. Potrebuju aby fungovaly jak nase tak i ty ostatni programy..... V navodu jsou vypsany vsechny normy, ktery to umi, tzn by mela jet i D/K, ale asi je to nejak orezany firmwarem... DVD jsou od nemeckeho zastupce Yamady, takze je tam asi D/K vyrazeny.
Martin

wiktor

#6 Příspěvek od wiktor »

zkus se zeptat tady na www.cs-servisforum.com tady ti urcite nekdo poradi.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “