Philips 29PT5515 nejde dial ovladanie

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
duel
Příspěvky: 13
Registrován: 09 srp 2007, 02:00

Philips 29PT5515 nejde dial ovladanie

#1 Příspěvek od duel »

Prosim Vas neviete mi poradit nefunguje mi dialkove ovladanie pritom ovladač je v poriadku neviem či menit diodu na TV prosim poradte diki

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#2 Příspěvek od adept »

Jak jsi zjistil že DO je v pořádku?Nejdříve vyměn baterie,správně je umísti.

Uživatelský avatar
duel
Příspěvky: 13
Registrován: 09 srp 2007, 02:00

do

#3 Příspěvek od duel »

ovladanie je v poriadku mam ho 100 percent odskušane apropo mam celu zostavu od phila dvd,vcr a nefunguju ani tie diki

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#4 Příspěvek od adept »

muže být vadná přijímací dioda,ale DO se dá zkontrolovat osciloskopem,nemáš-li ho zkusil bych ještě nějaký univerzální DO.Potom teprve něco měnit.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#5 Příspěvek od jano2 »

Dialkove odskušaš na kameru,alebo na radio SV,alebo DV,teda AM,perfektne to ruši,ak je DO funkčne.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

Mùže být vadný klidnì ten pøijímaè,už jsem to øešil na vìži tušímže od Aiwy,nemìl jsem origo,tak jsem tam nadrátoval nìjakej ze šuplíku a bylo to. 8-)

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od workhard »

:oops: To jsem byl já,nebyl jsem lognutej - jinak na zkoušení DO mám přípravek v pouzdře od impulsní nabíječky NOKIA,je to na 230V ,napájení přes kondík,přijímač,vysocesvítivá modrá ledka v sérii s optočlenem pro případné zkoumání na osciloskopu - zasunu do nejbližší zásuvky,namířím,stisknu a vidím... :wink:

Uživatelský avatar
duel
Příspěvky: 13
Registrován: 09 srp 2007, 02:00

29PT5515

#8 Příspěvek od duel »

chalani diki za odpovede ale nedržte sa dialkoveho ten je na 100 percent v poriadku musi byť niečo v TV ale neviem čoho sa chytiť diki

Uživatelský avatar
ICE
Příspěvky: 199
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

Re: 29PT5515

#9 Příspěvek od ICE »

duel píše:chalani diki za odpovede ale nedržte sa dialkoveho ten je na 100 percent v poriadku musi byť niečo v TV ale neviem čoho sa chytiť diki
Když máš DO na 100 procent v pořádku, tak musíš TV rozebrat a oměřit přijímač, obvykle tři vývody, osciloskopem zkontrolovat impulzy.

Uživatelský avatar
duel
Příspěvky: 13
Registrován: 09 srp 2007, 02:00

do

#10 Příspěvek od duel »

osciloskop nemam mislel som či sa niekto nestretol s podobnym pripadom neda sa niečo namerať ohmicky v primacej časti TV

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#11 Příspěvek od silio »

Maximálne môžeš zmerať na prijímacej dióde 5V.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od workhard »

Zkus ty výstupy osondovat ledkou s odporem proti kostře,jsou tam 3: jeden nebude svítit vůbec,to je taky kostra,jeden pořád,to je +5V a třetí by měl blikat,když zmáčkneš DO. :wink:

Uživatelský avatar
duel
Příspěvky: 13
Registrován: 09 srp 2007, 02:00

do

#13 Příspěvek od duel »

diki chalani skusim dam vediet

Uživatelský avatar
duel
Příspěvky: 13
Registrován: 09 srp 2007, 02:00

do

#14 Příspěvek od duel »

skušal som chalani ako ste mi poradili ale na infra diode je 5,4V proste TV dialkovym nezapnem možno zo 100 pokusov 2 krat studene spoje su tam neni ešte ma napadlo nemože byt dioda infra vadná alebo eeprom na procesorovej doske 24C32 chasis A10 nemate niekdo skusenost mam to v dielni už 2 tydne dakujem za každe nakopnutie

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#15 Příspěvek od bu2520 »

1 pokud víš 100% že je dálka v pořádku a to ne jen že ti bliká do kamery a já nevím jaké spíš amatérské metody, stalo se mi několikrát, že se hnul rezonátor v ovladači a ten vysílal, akorát že jinde, potom pokud nemáš vybavení, tak na datové noze v IR přijímači v době ztisknutého DO bude nižší napětí ( podle toho jak rychlý je sled impulzů ) a potom podívat do servis menu jestli neumí víc možností kódování dálek a nějak se nepřepnul, potom už je to jedině zkusit jiný firmware a samozřejmě osciloskop jestli to leze až na vstup MP

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“