Video JVC HR-DX20A

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

Video JVC HR-DX20A

#1 Příspěvek od xmarty08 »

Zdravím všechny. Potřeboval bych poradit, nebo dat tip na video JVC HR-DX20A, nechce mi dobre behat obraz. Myslel jsem ze to bude hlavou, abcas bere jen cast obrazu, nebo vubec nic, ale kdyz ji na ferovku zastavim prstem a pustim, tak se obraz v pohode objevi a na par kazet to funguje.. 8O Od jednoho opravare jsem kdysi slysel, ze to dela prepinani hlav a ze je to procesorova zalezitost...nevim, nevim. Poradi nekdo? Diky Martin

wiktor

#2 Příspěvek od wiktor »

ja nevim jestli to neni blbost nemohli by to bejt treba otlaceny kontakty
pod tou video hlavou co odvadej signal na predzesilovac pod tou hlavou by mel bejt plosnak po kterejch se pohybujou ty kontakty z tech hlav kdyz to pritlacis a pak to jede jestli tam mezi nima a deskou neni spatnej kontakt.

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Zkus zespodu DRUM motoru vymìnit kondík myslím 3,3uF

Lipr

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Ano, SMD kond na desce motoru, ještě vyčisti DSP protože ten kond se "počural" a žere to cesty. Poznáš to podle hnusnýho zápachu při odpájení. Pro správnou funkci ale musíš nejdřív vyndat a znovu vložit kazetu (načtení přepinače hlav). Dá se tam vrazit i obyč elyt např 10uF/35V

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od riker »

To wiktor: zespodu bubnu nejsou kontakty ale rotační transformátor. Jen pro upřesnění. A na to SMD bych to viděl taky.

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#6 Příspěvek od xmarty08 »

Tak a je opraveno, diky za radu, byl to ten kondik! Ja na nej mel uz davno zalusk, ale moc sem tomu nedaval... Konecne ho mohu vyexpedovat. Preji hezky den :lol:

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “