Zdroj k reproduktoru

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Honza N.

Zdroj k reproduktoru

#1 Příspěvek od Honza N. »

Dobrý den,
budu si stavìt krabici s korekèním pøedzesilovaèem (s TDA 1524A), koncovým zesilovaèem o výkonu asi 15 nebo 20W (pravdìpodobnì TDA 2030A, nebo 2xTDA 2003) a 1 univerzálním reproduktorem a chtìl bych se poradit, zda-li mám na tyto zesilovaèe používat stabilizovaný zdroj napìtí, nebo staèí nestabilizovaný a požít kondentátor s velkou kapacitou. a pak jestli se mùže nìjak ovlivòovat trafo s reproduktorem nìjakými nepøijemnými zvuky.

Dìkuji za všechny pøíspìvky i rady týkající se nejen tìchto otázek (napø. èeho se mám vyvarovat)

Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od marostv »

Pre korekcie by som použil stabilizator a pre koncovy stupeň nestabilizovane napetie s dobrou filtraciou napr 5000-10000uF.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

:D Kondentátor nepožívej,nevíš,co ti to provede se žaludkem.... :wink:
Ale vážně: Vždycky se mě líp osvědčilo přímé napájení zesilovače z pořádného kondíku,než nějaký stabilizátor,jenom musíš zajistit,aby napájecí napětí nepřekročilo povolenou mez.
Co se týče reproduktoru a trafa,když je to blízko u sebe,reprák bručí,u bedýnek k PC mě to štvalo natolik,že jsem milé trafo vyboural a hodil do krabičky pod stůl. 8-)

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#4 Příspěvek od miroja »

workhard píše::D Kondentátor nepožívej,nevíš,co ti to provede se žaludkem.... :wink:
:?:

Co tam marostv napisal zle? On ten kondik nepoziva, ale pouziva ...

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Hop377 »

Maros nie, Honza poziva kondiky.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#6 Příspěvek od miroja »

Hop377 píše:Maros nie, Honza poziva kondiky.
Fakt, sorry, snad mu neuskodia :lol:

Honza N.

#7 Příspěvek od Honza N. »

Díky moc, ale ještì bych se potøeboval zeptat na dvì otázky.

Je v poøádku mùj postup pøi výpoètech, když použiji trafo 2x12V 24VA (I= 1A .. v obou sek. vinutích), když je spojím (sériovì), budu mít 24V (1A) - s vyvedeným støedem, když to pak usmìrním, budu mít napìtí 2x12*√2, což je asi 2x17V=34V , výkon pak bude až 34VA (P=U*I=2*17*1)?

a pak ještì, zdali se nìco zmìní, když nepoužiju klasický transformátor, ale toroidný. Bude také ovlivòovat reproduktor?

ještì jednou díky

P.S. Tìch kondíkù jsem si nevšiml :D

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“