Jaký multimetr?

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
simax
Příspěvky: 34
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

Jaký multimetr?

#1 Příspěvek od simax »

Pánové nemáte někdo zkušenost s multimetrem MY68?Chtěl bych si pořídit nějaký nový,pokud možno automat a aby pískal bez zpoždění. (ne FLUKE,ten by se mi líbil,ale málo bych ho využil).Nebo jestli máte s nějakým typem dobrou zkušenost.Díky za tipy.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#2 Příspěvek od jandu »

O meracích prístrojoch sa už v tejto sekcii popísalo dosť. Skús si poprezereť názory napr. aj tu: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=11842, ale aj v ďalšých témach, urobýš si svoj vlastný názor a vyberieš si. Každý má nejaké tie skúsenosti s dvoma-tromi typmi, vybrať si naozaj nie je jednoduché.

Uživatelský avatar
right13
Příspěvky: 447
Registrován: 05 kvě 2006, 02:00

#3 Příspěvek od right13 »

pozri kup DT9205A.je sice skaredy,a pripada dost lacno,ale vie toho naozaj dost,a aj presnost merania nie je na zahodenie,som z nim spokojny.za tu cenu,mas toho plne aukro

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jef111 »

Ten DT9205 jsem kupoval myslím za 250Kč nový u ťamanů a jsem s ním spokojený. Musel jsem jen seřídit měření kapacity (je tam na to trimr) a samozřejmě vyměnit kabely, protože ty co se k těmto multimetrům prodávají jsou úplně k ničemu. Jinak můžu jen doporučit, možnosti měření jako tento mají multimetry řádově za desetinásobek ceny, přesnost měření na běžnou práci úplně stačí. Nemá sice automatiku, ale to bych vzhledem k ceně nebral vůbec v úvahu.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#5 Příspěvek od SMITH »

Mám MY68 , zatial bez problémov , akurát mi nevyhovujú dve veci
1. nemá auto off
2. bzuèiak slabo píska, aj keï reaguje okamžite.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#6 Příspěvek od Honza_dy »

Mám delší dobu ve vlastnictní METEX M3270 D a spokojenost. Navíc splňuje i tvoje podmínky.

http://www.elty.cz/ProductDetail.asp?Ca ... roduct=342

Uživatelský avatar
simax
Příspěvky: 34
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#7 Příspěvek od simax »

Pánové díky moc za tipy, něco snad vyberu,ještě jsem zapomněl, že by se mi hodilo, aby multimetr měl teploměr.Našel jsem Hexagon 50,ten ho má, ale asi není moc běžný.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Já budu slavit první výročí s Fluke 189 a nelituji :)

Uživatelský avatar
Kisa
Příspěvky: 24
Registrován: 17 bře 2005, 01:00

#9 Příspěvek od Kisa »

Mě se docela líbí tento. Přemýšlím, že si ho pořídím. Měří i teplotu, kapacitu i indukčnost. Jen to teda není automat

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

METEX 3860D s automatikou - mám ho už dost let, jsem naprosto spokojený, má kapacitu, indukčnost i teplotu - ale je kapku drahý a šlusmetr nepíská ihned, ale po jisté prodlevě, asi způsobené automatickým přepínáním rozsahů - než sjede z nekonečného odporu na skorošlus a zapíská... Jinak je docela žravý na baterky (9V), takže mám pro něj NiCd akubloček 120mAh na venek a v dílně ho standartně napájím samostatným adaptérem přizpůsobeným z postarší nabíječky na mobil.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Hop377 »

Suhlas s EKKAROM plna spokojnost s M3870D, u ktorej mi ale chyba oproti M3860 True RMS. Mam aj M3270 ale tu uz som musel vymenit, zial nevydrzala moju nesikovnost, ked som brnkol o vysoke pri oprave monitoru. Na skraty a rychle merania mam Kaise SK-6592, slus meter na nej reaguje okamzite a hlavne na odporovom rozsahu vydrzi 220V, mam to vyskusane. :wink:

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#12 Příspěvek od jano2 »

Použivam lacny M890,UNI-T,za 800sk.Je to asi štvrty,prvy som mal drahi a hned ho čerti vzali.Pomohlimu snat aj pomocnisi synovia.Uplne to stači.Až skonči ,kupim znova lacny,obyčajny,aby meral U,I R,C.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#13 Příspěvek od jarda_k »

Kisa píše:Mě se docela líbí tento. Přemýšlím, že si ho pořídím. Měří i teplotu, kapacitu i indukčnost. Jen to teda není automat
Já ho před nedávnem objednal tady: http://www.sopos.cz/elektro_cz.htm
Mají ho za výbornou cenu. Ani sem tomu nevěřil, ale asi po 14ti dnech skutečně přišel.

Uživatelský avatar
Kisa
Příspěvky: 24
Registrován: 17 bře 2005, 01:00

#14 Příspěvek od Kisa »

jarda_k píše:
Kisa píše:Mě se docela líbí tento. Přemýšlím, že si ho pořídím. Měří i teplotu, kapacitu i indukčnost. Jen to teda není automat
Já ho před nedávnem objednal tady: http://www.sopos.cz/elektro_cz.htm
Mají ho za výbornou cenu. Ani sem tomu nevěřil, ale asi po 14ti dnech skutečně přišel.
Hmm, to je fakt parádní cena, asi to tam taky objednám.

Uživatelský avatar
simax
Příspěvky: 34
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#15 Příspěvek od simax »

Za tu cenu,(pokud ho ještě budou mít )toho ten multík umí dost.Otázkou je jak je spolehlivý, ale za ty prachy to asi taky objednám.Ten SOPOS má kontakt jen přes mail?Nějak jsem nenašel telefon a oni to mají jen na dotaz.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“