Fagor běží pořád

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

Fagor běží pořád

#1 Příspěvek od badoch »

Zdravím,

prosím může mi někdo poradit, lednička Fagor model 1FFC-33, s mražákem dole 1 kompresor. Pořád běží, zadní stěna v ledničce je namrzlá na první přihradce shora je teplota 9°C. Termostat nereaguje i když je stáhlý na min. Měl jsem ho venku kapilára se jeví jako neporušená.

Mám následující problém.
je vadný termostat?
nebo ztratila výkon/únik chladiva-kompresor?

zaráží mne že na to že běží řadu hodin v kuse je tam na té první přihrádce pod termostatem 9°C....
pokud je menší chladící výkon tak jakto že je zadní strana tak krásně namrzlá....

Díky moc za Váš tip a radu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Tesnenie na dverach mas dobre?

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od badoch »

rnbw píše:Tesnenie na dverach mas dobre?
Těsnění je dobré , je to na 99% termostat, měl jsem ho kuchlý ,jen mám nyní problém s hodnotami náhradního termostatu. Orginál je Danfoss rozsah -12 - -28°C, ale takový nemohu nikde najít.

teplotně mi neodpovídá ani jeden návic těm popisům nějak nerozumím. Chápu to tak že uváděné tepl. rozsahy jsou teplotní rozmezí ve kterých dokáže pracovat, hystereze se neuvádí, protože je nastavena výrobcem?

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#4 Příspěvek od jandu »

Odpovedal si si správne. Ak nevieš zohnať originál, tak musíš použiť primeranú náhradu. Pri nemeckej mrazničke som mal podobný problém, dal som tam termostat z mrazničky Calex, upravil uchytenie a už tretí rok ide bez problémov.
Naposledy upravil(a) jandu dne 27 srp 2007, 15:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mourek »

totéž mi dělal Calex, dvoumotor v chladničce, návštěva opraváře 1300, z toho termostat 250. Zkus tam dát z jakékoli chladničky, aspoň na zkoušku.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od badoch »

Takže zdá se , že jsem problém úspěšně vyřešil. Na tom termostatu se rozpadl ten " systém vrácení kontaktu". Lednička cca 7let stará Fagor (mmj.už nikdy).

Zajímavé že jak termostat tak kompresor je značky Danfoss 8O , což je podle mne slušná značka.

V servisu nabídli za 500Kč jiný termostat, nějaký Ital, jakž takž tam pasuje a vypadá že to bude i fungovat. Jen tak pro zajímavost koukám kolik druhů a technických parametrů je pro obyčejnou ledničku.

Děkuji všem a přidávám jeden pěkný odkaz bohužel na slovensku.

http://www.avelmak.sk/index.php?lm=932

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »


Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Když jsem se pídil po nové lednici, tak mi chlapi od chlazení řekli, že co se týká kompresoru, je skoro jedno co si koupím. Kompresory dělá právě Danfos a ještě jedna firma, kterou už jsem zapoměl a od nich to berou prakticky všichni trochu slušní výrobci. Rozdíly prý jsou právě v té ovládací části a provedení skříně.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“