Babetta 210, nechce jít do otáček

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

Babetta 210, nechce jít do otáček

#1 Příspěvek od vrky »

Nějak mi nechce jít do otáček babetta. Točí na stojánku maximálně 2000 otáček. Mechanické závady jsem už skoro vyloučil (už mě nic nenapadá). Tak mě napadlo jestli to zkusit změřit osciloskopem. Má zdrojovou cívku a cívku pro snímání impulsu pro předstih.
Přílohy
babeta 210.jpg
(30.69 KiB) Staženo 164 x

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#2 Příspěvek od helios »

Z vlastnej skúsenosti si myslím, že chyba bude vo filtri nasávania, zacpanom karburátore alebo zanesenom tlmiči výfuku. Práve výfuk býva najčastejšou príčinou popisovanej závady.

Z elektriky by mohla byť závada v medzizávitovom skrate v napájacej cievke v magnete, prípadne zapaľovacej cievke, ale tie sa skôr prejavujú vo vynechávaní motora...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#3 Příspěvek od SMITH »

Presne ako píše kolega Helios , ešte skontroluj èí sa ti vracia škrtiaca klapka vzduchu v karburátore.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
octavio
Příspěvky: 67
Registrován: 25 úno 2007, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#4 Příspěvek od octavio »

Čo tak vyčistiť výfuk? :)
:-) :-) :-) :svolat: autoelektronika :hool:

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

Na 99% výfuk, ale taky výfukový otvor ve válci, na který navazuje výfukové potrubí - bývá to témìø úplnì ucpané karbonem.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“