Jaxe zahřeje motor, přestane to dibíjet

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nesquik
Příspěvky: 2
Registrován: 04 bře 2005, 01:00

Jaxe zahřeje motor, přestane to dibíjet

#1 Příspěvek od Nesquik »

Nedávno sem koupil Fiat Uno D r.v.85 a blblo mi dobíjení. Občas svítila kontrolka a dobíjelo to a někdy naopak. Poslední dobou je to po vyjetí v pořádku, ale po 2-3km se kontrolka postupně rozsvěcuje. A taky přestane dobíjet. Nevím jestli to má přímou souvislost(myslim že jo). Neví někdo? Napadly mě uhlíky. Nebo jedině regulátor. Předem díky.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#2 Příspěvek od denis15 »

Na ty uhlíky se koukni ale spíše to vypadá na regulátor-tomu odpovídá,že jak se zahřeje,přestane dobíjet. Doporučuju vykuchat původní regulátor a implantovat externí-stojí 250kč ten lepší. Mám to tak taky už dva roky ovšem na jiném autě. Pokud to ten altík neumožňuje (připojit regulátor externě) kouknul bych se na vrakáči po nějakém, který by tam šel přidělat-jakýkoli bude lepší než ten Ital. Možná by mohl pasovat altík z Lady ale nevím to jistě. Apropo, na vrakáči bys určitě sehnal i originál.

x007x

#3 Příspěvek od x007x »

Ja som mal ten istý problém u Felície 1.9D, je tam alternator Bosch 90A a zaèalo my svieti￾ dobíjanie, vždy tak pomali, až jeden krát zaèalo úplne a už neprestalo. Po výmene regulátora ktorý je v tomto alternatore napevno spojeny z uhlikami ide všetko normalne. Original Bosch stál u nás cca 600,- Sk

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“