Loewe Contur Plus 700

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

Loewe Contur Plus 700

#1 Příspěvek od xmarty08 »

Zdravim, mam problem s touto televizi, pri nekterych pasazich, jako treba detajlni zaber na osobu, nebo predmet, nebo kdyz bezi titulky, se mi jakoby stahne kontrast - lehce stmavne obraz a pri zmene sceny se vse zase vrati do normalu, dela se to nejvic na prime-rekl bych,ze je nejkontrasnejsi..? Vymenil jsem uz spoustu elytu ale nejak se to nelepsi.. Nesetkal se s tim uz nekdo :?: Diky,Martin

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

omezovač

#2 Příspěvek od Hill »

omezovač katodového proudu ve starších televizích reagoval na střední proud (velké světlé plochy), v téhle už reaguje na špičkovou hodnotu. Vlastně chrání obrazovku před jejím uživatelem.
Než sahat na nastavení omezovače, doporučil bych ubrat jas (aby v obraze nechyběla černá, tím míním téměř úplně zavřené trysky v černé ploše) a, bude-li to málo, pak i kontrast. Samozřejmě předávkovaná barevná sytost se projeví stejně
Není třeba si tou obrazovkou svítit na čtení

Uživatelský avatar
wendys
Příspěvky: 295
Registrován: 14 čer 2005, 02:00
Bydliště: olšanský hřbitov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od wendys »

zkusil bych hnout s Ug2

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#4 Příspěvek od denis15 »

Jemně uhnout s napětím na g2. Výměna těch kondů pomůže akorát další výdrži TV. Čeká mě to u našich-telka už šlape 8 let jako hodinky, začíná však mít problémy s korekcí podušky z levé strany. Konstrukce je skvělá, ovšem né moc pro opravy. Mě se právě líbí, že když je tmavá scéna tak obrazovka nesvítí jako žárovka. Pokud to vyloženě nezčerná, tak bych to nechal tak.

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

Opraveno/ale bez opravy...

#5 Příspěvek od xmarty08 »

Tak pravdu měl Hill, opravdu to ta televize stahovala schválně, stačilo ubrat o dva stupínky jas a obraz drží jako fík...to bych nikdy neřekl, myslel sem, že ho mám nastavenej akorát :upset: Tak děkuji za chytrý nápad a snad mi ta telka ještě pár let vydrží, je z roku 93 a je fakt vymakaná, na novou Loewe bych asi šetřil dlouho... :hojahoj:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“