Flash disk a nesmazatelné soubory

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

Flash disk a nesmazatelné soubory

#1 Příspěvek od Jirka »

Zdravím,

Mám tu jeden flash disk a na něm několik nesmazatelných souborů, resp. jen částí souborů. Zřejmě byl vytahován z PC ještě během kopírování souborů a nebo jak říkal kolega, že se během kopírování flash disk "odhlásil" (odpojil) ze systému. Prý mu to takhle jednu chvíli dělalo.

Naformátovat se mi to nepodařilo ani ve Win2000 a XP, v Win98 hlásí vadný disk.
Jinak pod Win2000 a XP lze nyní na něj normálně kopírovat i mazat, teda na ten volný zbytek místa.

Dá se ten flashdisk jěště nějak uvést do původního stavu, nebo nějak odstranit ty soubory ?

Dík za odpovědi
*****

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

Novejsi desky umi ty flashky pripojit uz pri startu a brat je jako standartni disk. Tim padem je vidi i DOSovy Partition Magic (nebo jiny soft), tak zkus v nem, jestli to nepujde naformatovat.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Pusti na nom kontrolu (chkdsk).

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#4 Příspěvek od galjo »

Naformatuj to na FAT32 alebo len FAT...

pepik9

Re: Flash disk a nesmazatelné soubory

#5 Příspěvek od pepik9 »

Prohledat www vyrobce, byvaji tam programy na format.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#6 Příspěvek od mety »

Take veci neriešim,zahodim a kupim novy.Veď to stoji par korun 8-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

omg, zahodit kvoli poskodenemu filesystemu?

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#8 Příspěvek od jandu »

Niekto je lenivý si stiahnuť príslušný program na formát. No ten sa teda asi MÁ!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

A naco stahovat? Vsak sa to da formatovat (a particie tiez na tom vytvarat) ako kazdy iny disk.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#10 Příspěvek od jandu »

Ku niektorým výrobca dodáva utylity na mieru - fakt neviem načo dodáva aj format. Je pravda, že bez drajvera napr. môj klúč nenájda každý Windows.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#11 Příspěvek od Nagant »

Možná zkus ještě tuto utlilitu pro Low level format:
http://hddguru.com/download/software/HD ... 1.1108.exe

Pokud je ale ten Flash Drive nějak "načnutý", bude to zlobit i nadále (vadné soubory atd).

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jirka »

Standa99 píše:
Bohužel momentálně mám k dispozici jen starší PC tak do r.v.2003, ty snad neumí ještě ani bootovat z USB. Ale pokud se nepovede jiný pokus ze zde uváděných, tak to někde zkusím, jestli seženu ten program
jandu píše:Niekto je lenivý si stiahnuť príslušný program na formát. No ten sa teda asi MÁ!
Lenivý nejsem, jen nevím, že bych měl u výrobce něco takového jeko je formátovací program vůbec hledat. Takže to je pro mne další možnost.
rnbw píše:Pusti na nom kontrolu (chkdsk).
To jsem zkoušel, ale zatím neúspěšně, viz příloha. Takže kouknu k výrobci, jak mi radí jandu (to mě nenapadlo :oops: ) , a nebo večer zkusím program od Naganta. Dám vědět...
Přílohy
chkdsk.gif
chkdsk a format pod Win 2000NT
(22.85 KiB) Staženo 87 x
*****

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od Standa99 »

Ta poskozena nulta stopa (MBR) nevypada nadejne. Jak jsi psal, ze na zbytek data nakopirujes, tak kdyz ten disk odpojis a znova pripojis jsou tam ty data stale? A pokud ano, tak se obsah shoduje s temi puvodnimi soubory?

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jirka »

Tak to vypadá, že to má ten disk za sebou, už tam ani nejdou kopírovat data, hlásí to "Odstraňte ochranu proti zápisu". Ty soubory, co jsou už na tom disku, jdou zobrazit, resp. zobrazí to část souboru - fotky.

Formátovací program od výrobce ten disk nenajde.

Ještě zkusím ten Low Level Format programem v příspěvku výše. Ale hlavně abych něco nepo...l, a neshodil si PC, bojim , bojim .. :)
Přílohy
nodisk.png
program od výrobce A-Data
(1.96 KiB) Staženo 48 x
*****

pepik9

#15 Příspěvek od pepik9 »

Jirky píše:.. hlásí to "Odstraòte ochranu proti zápisu"..
Nekde jsem cetl, (mozna tady) ze nejaky fl.disk mel v pouzdre prepinac na "Read only", kterej se posunul pri padu, a neslo se k nemu dostat (jestli je to pravda).
Ja mam jinej problem. Muzou se data na disku poskodit, kdyz je vedle nej mobil ? (i kdyz nezazvoni) ? Disk A-data RB-15, 1G, win98SE, ovladac NUSB3.1, win2k, preformatovano utilitou od vyrobce, na nekterych souborech hlasi, ze nejdou precist, protoze se s nimi pracuje, mozna pri presouvani v ramci disku, nebo misto zapisu jmena souboru je jen carka ( , ) .

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“