Prosím o radu z Osciloskopem Tesla BM370

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deny
Příspěvky: 102
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Severní Morava

Prosím o radu z Osciloskopem Tesla BM370

#1 Příspěvek od Deny »

Ahoj všichni.
Potřebuji poradit. Mám osciloskop Tesla BM370 a vyskytla se mi u něj tato porucha. Když do něj přivedu signál, zobrazuje se pouze v prostřední třetině obrazovky. U krajů není. Když signál posunu horizontálním vychylováním, tak se celý přesune na onu stranu, ale ostatní jsou mrtvé. Vertikální vychylování je v pořádku. Rovněž bez signálu je paprsek pouze v prostřední třetině obrazovky. Signál je jinak v pořádku a nezkreslený. Paprsek se při ustálení i bez signálu samovolně vychyluje nahoru a dolů a nevydrží na jednom místě. Díky za pomoc. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

mohla by být opotřebovaná elektronka v časové základně, myslím že to je EF183. Cukání bodu by mohlo způsobovat buď svod kondu ve vert. zesilovači nebo chrastící potenciometr. Přece jen, to kukátko je už historie

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#3 Příspěvek od alles »

dokumentaci seženeš tady http://www.oldradio.cz/meraky/bm370.htm , to zužování časovky je asi normální při přepnutí na nejvyšší kmitočet (tuším poloha 8),jinde by to dělat nemělo, zkus tu EF183 a změř napájecí napětí.
To skákání nahoru a dolů by mohli být vyschlé kondy(jestli to skáče v rytmu sítě a při přepnutí na větší citlivost se to zvětšuje), jsou tam asi 4 ja je musel všechny vyměnit

Uživatelský avatar
Deny
Příspěvky: 102
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#4 Příspěvek od Deny »

Díky za rady. Vše vyzkouším a uvidím. Ještě k tomu vychylování paprsku bych chtěl dodat, že kmitá dost pomalu, odhadl bych to tak na max. 0.5Hz. :roll: :P

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jef111 »

Deny píše:Díky za rady. Vše vyzkouším a uvidím. Ještě k tomu vychylování paprsku bych chtěl dodat, že kmitá dost pomalu, odhadl bych to tak na max. 0.5Hz. :roll: :P
Už jsem to u BM370 viděl, bylo to na praxi na střední a učitel tenkrát říkal že to je dobrý že to je normální. No sice sem mu nevěřil ale tak nevím no. Spíš se mu to nechtělo opravovat (asi proto že když se do něčeho takového člověk dá tak je to na výměnu poloviny součástek :lol: ).
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Deny
Příspěvky: 102
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#6 Příspěvek od Deny »

Přesně toho se obávám. Nejsme si jist, zda-li jsem dost schopný se do toho pouštět. Zítra jdu na to. Mockrát díky za zájem. :lol: :lol: :lol:

feryakt

BM370

#7 Příspěvek od feryakt »

Další pøíèinou kmitání paprsku mohou být svody na pøepínaèích,
bývaly na papírové isolaci.Obrazovky mívaly 8 nìkdy 10 kolíkù.
10.kolíkové schema nìkde mám.Vysušit BM370 by stálo za pokus.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“