FK technik MY64 multimetr nefungují nìkteré rozsahy odporu

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nitro
Příspěvky: 131
Registrován: 15 zář 2004, 02:00

FK technik MY64 multimetr nefungují nìkteré rozsahy odporu

#1 Příspěvek od Nitro »

Zdravím

tak jsem domìøil nìkde sem si asi teknul o nìco nìmìøí všechny rozsahy jediný funkèní rosah je 200 Ohm ani diodový test nemìøí a stale píska napìtí a proud ok nemáte nìkdo tušení co mohnlo odejít :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#2 Příspěvek od jandu »

Mám schému zapojenia - ak ju chceš, napíš mi e-mail.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#3 Příspěvek od Cust »

jooo, jednou jsem si zapomel prepnout rozsahy. Nastaveno na ohm jsem meril jestli opravvdu mam na zdroji 24V. Byli tam, od te doby nemuzu merit odpor a proud. Merak se mi nepodarilo opravit, vse nasvecovalo na odejity procesor, ci jak se da rict tomu podivnemu ridicimu svabu. Byl to ale jiny merak....

Uživatelský avatar
Nitro
Příspěvky: 131
Registrován: 15 zář 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Nitro »


jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#5 Příspěvek od jandu »

Schéma išla.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Už jsem to tady popisoval, tak velmi stručně - METEX 3680D, "šikovný" soused, škrtnutí o fázi na odporovém rozsahu, následně měřil absolutně co chtěl - oprava = výměna celé desky s centrálním procíkem MAXIM a cena 1400,-.
Výsledek - už ho nepůjčuju, pořídil jsem si na podobné účely menší krabici DT-830D - když mi ho někdo zlikviduje, s úsměvem vyinkasuju "zelenou a něco" a mrtvolku mu pietně předám, ať si s ní dělá co chce - vyhodí, nechá opravit... :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Nitro
Příspěvky: 131
Registrován: 15 zář 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Nitro »

DT-830D sem mìl s uspìchem 3/4 roku podaroval jsem ho a šel koupit tohle fkáèko to nemaji ochranu nebo nìco :twisted: :twisted:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Mají, naprosto v souladu s předpisy - ochrání obsluhu před HANDSHAKEM s tetkou Elektrikou, i když si škrtne o vyšší napětí na jiném, než napěťovém rozsahu. Bohužel, žádný předpis nenutí výrobce chránit i střeva multimetru před smrtí následkem neopatrnosti obsluhy. I když já osobně bych se v případě některých jedinců přikláněl k opaku...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Nitro
Příspěvky: 131
Registrován: 15 zář 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Nitro »

bohužel nikdo není neomylný stát se tto mùže každému

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Proto píšu "v případě některých jedinců" - mám na mysli takové, kterých se tady 10 lidí zeptá, kolik Voltů naměřili na nějaké obrazovce nebo kolik Ampér jim do něčeho teče a oni si neustále melou tu svoji písničku: "řekněte mi o kolik mám něčím otočit, abych to opravil, já si to opravím"...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kellik
Příspěvky: 154
Registrován: 12 zář 2007, 02:00

#11 Příspěvek od kellik »

Na Upload - Ostatní som nahral schémy MY-64 a MY-68.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#12 Příspěvek od jandu »

EKKAR píše:Už jsem to tady popisoval, tak velmi stručně - METEX 3680D, "šikovný" soused, škrtnutí o fázi na odporovém rozsahu, následně měřil absolutně co chtěl - oprava = výměna celé desky s centrálním procíkem MAXIM a cena 1400,-.
Výsledek - už ho nepůjčuju, pořídil jsem si na podobné účely menší krabici DT-830D - když mi ho někdo zlikviduje, s úsměvem vyinkasuju "zelenou a něco" a mrtvolku mu pietně předám, ať si s ní dělá co chce - vyhodí, nechá opravit... :lol: :lol: :lol:
Úplne súhlasím. Na toho "suseda" urobí dojem aj ten za 100, ale nie len sused môže chybiť, to môžem aj ja a stojí to iba takmer krabičky cigariet. Aj keď nefajčím, ale za porovnanie to stačí!

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“