Olympus C 740 UZ - pojistka?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Alni
Příspěvky: 11
Registrován: 12 lis 2006, 01:00

Olympus C 740 UZ - pojistka?

#1 Příspěvek od Alni »

Když jsem fotil,došly mi baterky a přístroj se vypnul s vytaženým objektivem.(Signalizace vybité baterie u tohoto přístroje je nějaká divná,pořád ukazuje dostatek energie a najednou se rozsvítí červený simbol baterie,že je vybito,a přístroj se vypne).Vždycky jsem dal jiné baterie a fotilo se dál.Nyní jsem vložil nabité baterie a nic,foťák mrtvý.Tak jsem začal pátrat po příčině.Až jsem celý foťák rozebral,tak mne napadlo změřit napětí z baterií a nic.Pod dílem spouště jsou vývody od baterií,pěkně přelepené izolační páskou.No a tady je šikovně schovaná součástka úplně podobná miniaturnímu odporu.Na pouzdru je jen číslo 4000.Předpokládám,že jde o pojistku 4000mA.Neví někdo,zda je to skutečně pojistka a zda se dá někde sehnat?Když jsem tuto součástku měřil ohmetrem tak se jeví jako přerušená a po překlemování se foťák normálně zapnul.Nejraději bych to nechal překlemované,ale nemám z toho dobrý pocit.Otázkou je,proč pojistka odešla,možná to byla jen náhoda...
Ještě jedna věc mě trápí,dobíjení baterií.Pořídil jsem si nabíječku v sadě se čtyřmi bateriemi GP 2500mAh,baterie jsem nabil asi 15x a je po nich(jedna baterie je vadná),koupil jsem tedy baterie TRONIC 2500mAh,po pěti nabitích to stejné,jeden článek vadný.Vzal jsem tedy poslední rezervní baterky KODAK 2500mAh,vydržely jen jedno nabití a zase jeden článek vadný.Tak nevím,zda mám takovou smůlu na vadné akumulátory,nebo zda mi je ničí ta nabíječka.Nabíječka je GP Power Bank Quick 3,Model: GPPB 27GS,doba nabíjení 8 hodin.Po nabití jsou baterky vařící,což se mi moc nelíbí,ale asi je to normální.
Můžete mi někdo doporučit skutečně solidní nabíječku?Díky za rady.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Baterky mají být max. vlažný, některý supernabíječky jsou spíš určený jako likvidátory aku. Změř napětí na článcích a proud do nich a uvidíš.

Ta signalizace stavu baterek je opravdu divná, mě to taky vadí.

Ty pojistky se shání špatně, většinou jsou moc velký.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
patex
Příspěvky: 53
Registrován: 24 led 2005, 01:00
Bydliště: Trnavský kraj

#3 Příspěvek od patex »

Mam Olympus 745 tiež mam problem s indikáciou baterií, tiež som mal problém s nabíjacími baterkami až nakoniec som kupil Energizer 2500mah a už ich mám 2roky a v pohode aj keď nie som zástanca Energizer.Skúšal som RAM a 5x použité a sú na vyhodenie iba tak max do svetla.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Jancis1 »

Ja som kúpil nabíjačku SOLID MW1270 aj so štyrmi akumulátormi MINWA 2300mAh spolu za 650Sk (nabíjačka ich nabila približne za 4 hodiny), ale tie mi dlho nevydržali. Kúpil som si dve GP 2500 a dve SANYO po 85Sk! a zatiaľ držia dobre a ani sa nehrejú tak ako sa hriali tie MINWA. Mám foťák Canon A510 3,2MPx a jedna sada mi vydrží aj 300 fotiek. 8-) Tiež ale neskoro hlási vybité akumulátory.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Nechal jsem si doporučit tužkovky Panasonic Infinium 2100mAh, protože mám HP M525 (takový šestimegový žebrák na dvě tužkovky, ale co bych nechtěl za křížovku, že?) a to je žrout: nové alkalinky po 26 snímcích bez blesku (nebo necelých 40, když mezi nimi nechám vysunutý objektiv) vycuclé k nepotřebě.
Infinium žádný problém, na jedno nabití přes 150 snímků, náhradní aku po měsíci od nabití se tváří jako čerstvě nabité - podle přebalu mají samovybíjení na 80% kapacity za rok, což zatím vypadá jako možné, ve srovnání s tím třeba GP2700mAh ztrácejí rychleji.
Nabíjím pulsujícím proudem o střední hodnotě 240 mA po dobu 12-14h.
Jenže ten rok samovybíjení asi nevyzkouším, za měsíc není 150 snímků tak moc (dříve jsem fotil víc, dokud jsem si dělal fotky sám).
Jinak ta indikace je tam úplně stejně na prd, taky nic nehlásí předem: aspoň ale zatáhne objektiv a řekne, že energie nestačí na další snímek.
Zlatá stříbrná Praktica L2! Zrcadlovka, bez baterek, počítadlo informuje, kolikátý snímek je hotový...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

S tim nicenim akumulatoru nabijeckou mam uplne stejny problem. Mam Sanyo NC-MQR02, k tomu sadu Sanyo 4x 1850 mAh a 4x 2100 mAh. Fotak Olympus C720UZ. Po asi roce pouzivani se zacala projevovat zajimava zavada, fotak na plne nabite baterky udelal cca 10-20 snimku a lehl. Merenim jsem zjistil, ze se nenabila jedna z baterii, pokazde jina a pokazde v jinem slotu nabijecky. Resil jsem to tak, ze jsem tu baterku nabil samostatne, ale je to otravny, bez meraku nikdy nevim, ktera to je. Pak jsem zkusil baterie pred nabijenim vybit vsechny na stejny napeti - bez uspechu. Nakonec to po asi trech letech dopadlo tak, ze jednu baterku uz nejsem schopen nabit vubec nijak. Koupil jsem novou sadu Ansmann 2700 mAh a zatim jsou v pohode, ale zda se mi, ze ty rychlonabijecky jsou vsechny na dve veci, rozhodne to nedela akumulatorum dobre i kdyz jsou na takove nabijeni podle vyrobce delany.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když se podíváte na dnešní rychlonabíječky, většinou je tam údaj, že nabíjí např. proudem 800mA a dost. Nezávisle na kapacitách článků,teplotě, nedá se nijak přepínat. Pak se nelze divit, že jdou brzy články do háje.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“