AUKRO - má nìkdo dobrou èi špatnou zkušenost?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

AUKRO - má nìkdo dobrou èi špatnou zkušenost?

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Nejsem žádný sbìratel, ale staré krámy mì pøitahují. Kupoval jste tam nìkdo nìco? Vypadá to, že koupì je bez poplatkù. Ovšem je tam teï nìjaká nevole mezi prodávajícími za vystavené zboží.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

Co si predstavujes pod nevoli? Jestli to, ze to po*ahany polsky vedeni zvedlo poplatky za vsechno a zkratilo aukce, tak ano...je tam nevole. Kdyz jses kupujici, neplatis nic, az na dopravu a vydrazenou castku. Velka cast aukraku prechazi na odklepnuto, protoze to je total free.

Ja tam nakupuji i prodavam a zatim veskrze pozitivni zkusenosti...spousta prodejcu jsou velmi slusni lide, da se domuvit temer na vsem.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od drabek06 »

Jj, jak rika STEPA, taky tam prodavam a nakupuju a zatim vse OK, ale stalo se me ze jsem prodal RAM do notebooku a kupujici me pak rekl ze ji nechce tak jsem mu dal neutral a on me ho vratil :cry: Nedavno jsem zas koupil notebook pro kamose a cekal jsem 14 dnu a prodejce se furt vymlouval na nejakou baterku tak jsem mu pak rek at si ho necha ze nemam zajem. Jinak ma za sebou celkem 51 aukci a 50 z toho pozitivni a jedna neutralni :?

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#4 Příspěvek od stanimir »

Také mám pozitivní zkušenost ale po zavedení nových poplatků to začíná být nanic.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#5 Příspěvek od jano2 »

Niečo som kupoval na ALLEGRO.PL,zle skusenosti nemam,ale s poštou to je o hlavu.S tou mam ZLE skusenosti.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#6 Příspěvek od Carel »

Já osobně bych tam nekupoval.Myslím si ,že je to sázka do loterie.Prodávající ti napíše na př.základní deska PC bez záruky,neodzkoušená a pak ti přijde,nebo také ne a když jí předem zaplatíš,zjistíš,že je total kaput.Co dál?Ohlásit na policii?Za nějakých tisíc korun se tím nebudou ani zaobírat.Dát mu pak negativ,co ztoho,přihlásí se pod jiným jménem,nebo po pár podvodech zmizí.Nebijte mne,je to jen můj osobní názor, když už jsem mnohokrát také uvěřil, narazil ,prohrál a teď se ze mě stal takzvaný "pan opatrný". 8-)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Závisí, co kupuješ. Některé branže jsou samozřejmě prolezlé prodejci s jistým druhem chování...

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#8 Příspěvek od Filda »

já tam nakupuju víc než prodávám a zatím nemám špatné zkušenosti .... naštěstí. Samozdřejně nebudu kupovat nějakou drahou věc od toho co má negativní komentáře...

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od stepa »

to Carel: to uz je tvoje blbost, ze kupujes neozkouseny veci a nechas si je posilat postou...kdyz chces kupovat takovyhle pofiderni veci, kde neni jistota funkcnosti, mas si dat osobku. Riziko tam je a ty si ho prijal tim, zes to koupil, stezovat si potom nema cenu. Jak sam pises, ses ted sam opatrny, ale tak to melo byt uz na zacatku...svet je svine :) (a to myslim vazne). Ale odrazovat kvuli tvoji "chybe" ostatni mi prijde zcestne. Ja osobne neozkouseny verky neprodavam, nemam na to zaludek a kdyz prodavam nefunkcni, tak napisu na nahradni dily.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Sendyx »

Ono pokud je psáno, že je to kočka v měchu, nebo "funkční motherboard ale nemám jak vyzkoušet proto bez záruky", nebo "kachlová kamna perfektní stav rozebraná kamnářský tmel přiložím a plánek taky" tak se nediv, že občas narazíš.

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#11 Příspěvek od Radimosso »

Do října jsem byl max spokojen, nejvíce prodávám, občas koupím.
Zatím koupě bez problémů, trochu horší je to s kupujícíma. Koupí a pak oznámí po konci, že se spletli, nebo najednou nemají prachy.
Celkem dost jsem prodával a platil za poplatky cca 500Kč měsíčně a to jsou mnohonásobně větší prodejci.
Ale teď? Za dražší věci 10Kč ? Mival jsem i 20aukcí týdně, něco se neprodá, tak to bych částečně dotoval poplatky za neprodané zisky z prodaných.
Dost zvažuju co dál.
A jak čtu, tak nejsem vůbec sám.
Jedině mě napadlo , že by s tím šlo trochu vyj.bat.
Dát vyvolávací cenu do 100Kč , zaplatit 0,50Kč a v popisu uvést požadovanou cenu. Pokud této ceny nebude dosaženo, tak před koncem aukci zrušit. Ztráta pak jen 0,50Kč. A někteří platili za vyhrazené ceny apod. , s tím to šlo taky a není (nebylo) třeba platit 20Kč za vyhrazenou cenu.
Asi u nich platí : " KDO MÁ HODNĚ, CHCE JEŠTĚ VÍC" :cry:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od stepa »

Ona uz hlavne vyhrazena cena neni...ale co me nejvic s*re je ze zkratili aukce a ty poplatky za vystaveni. Jsou to kur*y darmozroutsky :evil:

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od drabek06 »

Mno pokud se priznam tak jsem nesnasel aukce na 20 dnu, me nebavilo cekat. Kdyz prodavam tak jsem vystavoval a vystavuju na max. 10 dnu. Zrovna ted mam ve sledovani monitor a zas musim cekat 10 dnu a pritom tam nikdo neprihazuje . . .

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#14 Příspěvek od Filda »

drabek06 píše:Mno pokud se priznam tak jsem nesnasel aukce na 20 dnu, me nebavilo cekat. Kdyz prodavam tak jsem vystavoval a vystavuju na max. 10 dnu. Zrovna ted mam ve sledovani monitor a zas musim cekat 10 dnu a pritom tam nikdo neprihazuje . . .
někdo toniž na aukro chodí jednou týdně a ta doba je tak dlouhá aby si toho všimlo víc lidí ........ osobně jsem tak dlouhé doby taky neměl rád :D

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#15 Příspěvek od Carel »

To stepa.Máš pravdu jsem kréten,moje chyba,ale neodrazuji ,ani nechci dělat negativní reklamu Aukru a prodejcům.Byl to jen můj příspěvek k tématu,to snad dnes mohu.Už to víckrát neudělám. :oops: P.S. Jsem ještě ze "staré školy"zvyklý poslouchat tot.režimu.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“