Mikroskop - èím èistit

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

Mikroskop - èím èistit

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Máme ve firmì docela drahý mikroskop, èím to nejlíp šetrnì vyèistit hlavnì od prachu? Optiku a plasty. Nerad bych ho splácel.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

namíchal jsem před lety směs 90% destilované vody, 10% líh (izopropylalkohol) a pár kapek saponátu bez přídavku vosku (ideální je Fomapon kdysi prodávaný pro poslední koupel fotopapírů při leštění, pro zmenšení povrchového napětí vody). Čistím s tím optiku, skenery i obrazovky.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#3 Příspěvek od Radix »

Optika se čistí stejně jako u fotoaparátu štětečkem a ofukovacím balónkem.
Na větší znečištění jsou speciální tkaniny z mikrovláken a čistící kapaliny.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#4 Příspěvek od Cust »

predpokladam, ze jeste porad maji drahe mikroskopy cocky ze skla?! Takze by nemel byt problem, jen teda kyselinu fluorovodikovou bych tam nedaval :-)

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#5 Příspěvek od nxn »

Já bych to vyčistil normálnim lihem a hadříkem na čištění cd atd. prostě aby byl ten "hadřík" co nejjemnější
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#6 Příspěvek od Radix »

Tohle kdybys napsal v nějakém fotofóru, tak bys to nepřežil.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

Crifodo píše:namíchal jsem před lety směs 90% destilované vody, 10% líh (izopropylalkohol) a pár kapek saponátu bez přídavku vosku (ideální je Fomapon kdysi prodávaný pro poslední koupel fotopapírů při leštění, pro zmenšení povrchového napětí vody). Čistím s tím optiku, skenery i obrazovky.
Cistis tim i LCDcka? Docela by me zajimalo cim se to muze cistit, zatim jsem si netroufl nicim jinym nez cistou vodou a uterkou z mikrovlakna. Koupil jsem si isopropylalkohol, tak bych to zkusil namichat s tou destilkou. Mas nejakej dnesni saponat vyzkousenej?

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#8 Příspěvek od Radix »

Tady je o tom nějaká zmínka:

http://www.grafika.cz/art/df/df_pece.html

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“