Samsung CK 5322T

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Samsung CK 5322T

#1 Příspěvek od Kaca »

Ahoj všichni ! Mám tady rozebraného Samsunga CK 5322 T a nejde mě vertikál. Nejde napájení ale je to tam trochu zamotaný, tak chci sehnat schéma. Ono se to fakt lepší hledá, když je kam se podívat. Prosím tedy o pomoc a děkuji za případné rady. Na Uploadu jsem ho hledal ale nenašel. :(

Uživatelský avatar
Zipik
Příspěvky: 66
Registrován: 01 srp 2007, 02:00
Bydliště: Valachia

#2 Příspěvek od Zipik »

Napiš Chassis, pokud najdu, pošlu.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Kaca »

Nevím jak se z toho stroje zjistí označení schassis. Za trafem byl přerušený odpor 1 ohm, tak že telka jde ale nahoře je přeložený obraz a nereagují trymry. Jestli máte s touto závadou a televizí nějaké zkušenosti tak prosím dejte vědět. Omlouvám se za tento přízpěvek v této rubrice. Vím že to patří jinam. Pokud by byla potřeba tak to přestěhuji do televizory a projektory. To schéma stále nemám. Dej mě prosím Zipíku vědět, jak zjistím typ toho schassis. Díky Kaca

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Dikobraz »

Myslím že to chassis je P58AT.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Kaca »

Děkuji Dikobrazovi ! Zipiku, tak se prosím podívej a ještě jednou díky. Kaca

Uživatelský avatar
Zipik
Příspěvky: 66
Registrován: 01 srp 2007, 02:00
Bydliště: Valachia

#6 Příspěvek od Zipik »

Hodil jsem Ti do uploadu schéma pro CK5013. Kdyby to nebylo on, tak napiš aspoň, jaké jsou tam IC.

Jinak podle popisu závady vyměň elyty kolem vertikálu, omrkni jeho napájení (filtr. kond, usm. dioda, ochranný odpor ...). Pokud Ti ujel zdroj, může být klidně vadný vert. IC.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Kaca »

Moc Tě děkuji. Ten vertikál je KA 2131 a budu muset stejně měnit kondenzátory i ve zdroji. Po zapnutí pár vteřin dost řve, než se uklidní. Jinak to funguje, vertikál maká, akorát je nahoře přeložený obraz, asi 5 cm. No to už bych mohl nějak dohonit s těma kondenzátorama. Pustím se do toho až večer a nebo zítra. Chtěl bych také poprosit Moderátory aby jestli to půjde toto vlákno přendali do televizorů a projektorů. Jedná se tady spíše o odstraňování závady. Děkuji Ahoj Kaca

Téma, jak vidíš, je přesunuto. Příště, až budeš chtít dělat změny v příspěvku, použij funkci "Upravit" a nepiš ho kvůli tomu znovu, prosím.
Hill
Ano. Děkuji Hillovi a polepším se. Kaca

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Kaca »

To schéma už Zipiku mám. Dík. Uplně do detailu jsem to neporovnával ale ten vertikál podle toho sedí.Tak zdroj jsem rozchodil, už je hodný. Po výměně vertikálu KA2131 trimry reagují a obraz není přeložený ale jsou na horním okraji asi 5 cm. viditelné zpětné běhy. V okolí vert. jsem vyměnil už snad všechny elyty a výsledek je stále stejný. Nenapadá ještě někoho něco co by mohlo být příčinou ? Děkuji Kaca samsung5013.jpg
Naposledy upravil(a) Kaca dne 09 lis 2007, 07:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zipik
Příspěvky: 66
Registrován: 01 srp 2007, 02:00
Bydliště: Valachia

#9 Příspěvek od Zipik »

Změř napájení vertikálu (B7 - 24V), omrkni diodu D302 (nebo cvičně vyměň). Chyba může být klidně i ve vyměněném IC.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#10 Příspěvek od stevo59 »

Tie spätné behy sú bez zmeny alebo sa s obrazom menia? Ak všelijako poblikávajú a menia sa, jedna z možností je vadná úroveň SCI signálu. Skontroluj ten priebeh.Schému nemám, tak neviem bližšie. Š.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Kaca »

Ty běhy jsou beze změny, osciloskop nemám. Schéma je na Uploadu a adresa je v mém minulém přízpěvku. Napětí na B7 je 24.7V. Chci ještě vyměnit tu diodu, ale nepřečtu přesně ten typ. Je tam něco jako 29-04, ale jistě to nevím. Ď. Na diodě je : RP104 a pod tím ještě DX, ale nemůžu ji nikde najít. Zkoušel jsem také RPI 04 a nic.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Kaca »

Tak další dodatek : diodu D302 jsem nahradil rychlou diodou z ST 110 a Všechno je beze změn, tak jsem původní diodu vrátil zpět. Pokud ale stáhnu trimrem VR 301 ( V-HIGHT ) rozměr obrazu asi tak na polovinu, tak ty zpětné běhy zmizí. Pěkně postupně, tak jak zmenšuji rozměr obrazu, se zmenšuje výška těch zp. běhů tak.až zmizí úplně, ale to mám zas širokoúhlou projekci.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Tak se poohlédni po zhášení zpětných běhů, tedy konkrétně po délce snímkového zatemňovacího impulsu - je krátký.
Najdi kolem vertikálu elektrolyt, co ztratil kapacitu.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Kaca »

Hille, moc Tě děkuji. Byl to C 307, 100uF/50V, snad ten poslední, který jsem ještě nevyměnil. A Zipíkoi za to schéma :beer:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“