prosba o naprogramování PIC PIC12F629 a 16F627A

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
maja19
Příspěvky: 41
Registrován: 01 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

prosba o naprogramování PIC PIC12F629 a 16F627A

#1 Příspěvek od maja19 »

Prosím někoho o naprogramování 1ks PIC12F629 a 1ks 16F627A. Picy mám koupené a soubory hex taky. Prosím z okolí Podbořany,Žatec, Rakovník nebo blízkého okolí (Chomutov, Beroun, Plzeň). Programátor bych si postavil, ale nevím jaký.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Dělávali to v GM, poptej se. Když mě je pošleš, tak ti je naprogramuji.


Uživatelský avatar
maja19
Příspěvky: 41
Registrován: 01 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od maja19 »

O prestu jsem uvažoval, ale musel bych se naučit programovat a bojím se že bych to jako samouk nezvládl. Na ostatní odkazy se ještě kouknu. Díky za pomoc.

Edit:
Tak jsem si vybral ten první odkaz. půjde mi to s programátorem na obr. 3 http://www.belza.cz/digital/jdm.htm .

Uživatelský avatar
maja19
Příspěvky: 41
Registrován: 01 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od maja19 »

jezevec píše:Dělávali to v GM, poptej se. Když mě je pošleš, tak ti je naprogramuji.
V GM už to nedělají. Řešil jsem to cca před 1/2 rokem. Pkud se nějak nerozhoupal, poslal bych ti to. Díky za nabídku.

Uživatelský avatar
scully
Příspěvky: 5
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#6 Příspěvek od scully »

Mám podobný problém, potřeboval bych naprogramovat Pic 12F629, ale nemám zatím programátor a nemám ani program.
Našel by se někdo kdo mi napsal jednoduchý program a poté hodil do proc.
Nechci to zadarmo, odměna je jistá, ale u flajzara si řekli 1000 což mi přijde docela dost.
Kladno, Praha, Slaný.
Děkuji moc

Honza_x

#7 Příspěvek od Honza_x »

scully píše:Mám podobný problém, potøeboval bych naprogramovat Pic 12F629, ale nemám zatím programátor a nemám ani program.
Našel by se nìkdo kdo mi napsal jednoduchý program a poté hodil do proc.
Nechci to zadarmo, odmìna je jistá, ale u flajzara si øekli 1000 což mi pøijde docela dost.
Kladno, Praha, Slaný.
Dìkuji moc
Záleží o co jde.Máš vymyšlené schéma zapojení ?

Uživatelský avatar
scully
Příspěvky: 5
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#8 Příspěvek od scully »

Honza_x píše:
scully píše:Mám podobný problém, potřeboval bych naprogramovat Pic 12F629, ale nemám zatím programátor a nemám ani program.
Našel by se někdo kdo mi napsal jednoduchý program a poté hodil do proc.
Nechci to zadarmo, odměna je jistá, ale u flajzara si řekli 1000 což mi přijde docela dost.
Kladno, Praha, Slaný.
Děkuji moc
Záleží o co jde.Máš vymyšlené schéma zapojení ?
Já mám komplet stavebnici už postavenou jen potřebuju udělat změnu v nastavaní toho PICu. Jedná se o dálkové ovládání od firmy Flajzar dvoukanálové, a já potřebuju zapínat jedním tlačítkem celý obvod tak aby se zaplo jedno relé na 30minut, a druhé se zaplo po 20minutách na dalších 10 minut a poté se vše vyplo. A aby to bylo možno znova zapnout dálkou, tzn. druhé tlačítko na ovladači se nebude vůbec používat (max. k nouzovému vypnutí!)

Díky moc za Vaši pomoc :oops:

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jankop »

Existuje asi jediná přijatelná cesta. Udělat destičku s piny, která se zasune na místo původního procesoru. A na ní budou dva 12F629. Jeden s původním programem pro kód Manchestr a detekci plovoucího kódu(ten je téměř jistě chráněn proti přečtení) a druhý by plnil pouze funkci prostého časovače. Pak stačí jumpery přijímače nastavit funkci krátkého sepnutí po vyslání signálu a bude to fungovat. Ostatně tohle by se dalo realizovat i nějakým časovačem, nemusí to být ani druhý procesor. I když s ním to vyjde určitě nejjednodušeji. Psát celý program přijímače bez znalosti detailů není zas tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Uživatelský avatar
scully
Příspěvky: 5
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#10 Příspěvek od scully »

Jo super moc si mě nepotěšil, ale já si nedokážu naprogramovat ani ten druhej procesor jako časovač 8O

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jankop »

Jen pro informaci. Je to tohle zařízení?
Přílohy
KP2RX.jpg
(51.32 KiB) Staženo 73 x

Uživatelský avatar
scully
Příspěvky: 5
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#12 Příspěvek od scully »

ANO přesně tohle :?

Mám to doma a funguje to perfektně a ten dosah je supr.
Akorát trochu upravit ten program a bylo by to vcelku ideální

Uživatelský avatar
scully
Příspěvky: 5
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#13 Příspěvek od scully »

Čau a mohl bys mi nějak poradit či napsat nějaký tenprogram místo toho časovače , udělal bych to jak si říkal s těma dvouma mikroprocesorama. Přijde mi to takový inteligentní a elegantní řešení. Samo že to nechci zadarmo. Si řekni kolik za to budeš chtít
:wink:

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“