paměťové obrazovky a osciloskopy

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

paměťové obrazovky a osciloskopy

#1 Příspěvek od zdenekxxx »

Nemáte někdo odkaz na nějaký článek kde je podrobně popsána funkce paměťové obrazovky používané v osciloskopech? Zatím jsem nic podrobného na internetu nenašel.

a ještě by mě zajímalo jestli je možné nějak Paměťový osciloskop S8-14 propojit s počítačem.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

Naco potrebujes clanek, pokud vim, tak se pametove obrazovky od normalnich lisi pouze tim, ze luminofor dele "sviti" (drzi naboj).

Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

#3 Příspěvek od zdenekxxx »

no ale nějak musí být vyřešeno uložení a smazání obrazce ne?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

>>Stepa: v tom nemáš pravdu, například mikrokanálové obrazovky fungují tak, že při přejasení omezují mikrokanály proud elektronů, takže stínítko nezničí.
Naopak malý proud (rychlý ojedinělý průběh) vyvolá na kovové vrstvě těch mikrotrubiček sekundární emisi a způsobí to, že bod svítí jasněji, než by odpovídalo skutečnému působení paprsku. To spolu s delším dosvitem funguje jako jakási paměť - viz například osciloskopy Tektronix řady 22xx a hromada dalších.
Také se používaly systémy obrazovek s jakýmsi "zpětným čtením", to byly technicky domakané systémy, to není ale na popis tady (viz též první odkaz v Googlu http://www.earchiv.cz/a94/a406c505.php3 ). Ty sloužily jako paměti v počítači a současně i jako monitor.
Nakonec skiatron v německých radarech byl také paměťovou obrazovkou a tam se tuším obraz mazal teplem...
No bylo toho víc.

feryakt

Pam.obrazovky

#5 Příspěvek od feryakt »

Pamìtové obrazovky mají dvì elektronová dìla.
První je normální a druhé pøi potøebì zapsat prùbìh
zaène ozaøovat celou obrazovku a tím po nìkolik minut
pamì￾uje, v podstatì prodlouží dosvit.Obrázek pomalu ztrácí
jas.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

JJ, ja zil v domeni toho, co jsem napsal a to pouze tim, ze se obrazovky lisi pouzitym luminoforem...holt nam to takhle cpali kdysi na stredni do hlavy, je pravda, ze tam se to tak do hloubky nepitvalo a podsunuli nam to jako dostacujici info. Timto se omlouvam za mystifikaci :oops:

Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

#7 Příspěvek od zdenekxxx »

dík za vysvětlení, nějak mi nešlo do hlavy jak se může obraz uchovat třeba 8 hodin.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#8 Příspěvek od Filda »

zdenekxxx píše:dík za vysvětlení, nějak mi nešlo do hlavy jak se může obraz uchovat třeba 8 hodin.
8 hodin? To asi nebude paměťová obrazovka, ale nějaký hybrid s digitálem ne? Můj tektronix (466) má paměť obrazovku a obraz se pomalu vytratí (např do 3 minut je preč (samozdřejmě obrazně... nikdy jsem to nestopoval))

Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

#9 Příspěvek od zdenekxxx »

http://www.cqham.ru/hpa/osc_c8-14.htm

Pokud je můj překlad správný tak by to mělo vydržet 7 hodin.

Время сохранения 7 часов

Время воспроизведения 40 сек

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mourek »

3 minuty na tektronix je málo, byly v tom dvě elektronové trysky nějaká mřížka u stínítka abylo to dost poruchové, blbě se sháněla obrazovka , USA na tom měly Embargo,

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#11 Příspěvek od Filda »

Mourek píše:3 minuty na tektronix je málo, byly v tom dvě elektronové trysky nějaká mřížka u stínítka abylo to dost poruchové, blbě se sháněla obrazovka , USA na tom měly Embargo,

aha ...... máš pravdu až teď jsem se naučil s tou pamětí ...... Před tím jsem to neuměl pač jsem to nikdy nepotřeboval (zatím) :oops: . Mám to tam hoďku a pořád je obrázek stejně světlý jak na začátku. Pořád všechny funkce na tom tektronixu neznám .......... sice mám návod, ale je v AJ :roll:

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“