THOMSON DTH250

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

THOMSON DTH250

#1 Příspěvek od PTAZZ »

Zdravim
Dostalo se mi do ruky tohle dvd,že prej začal blbnout obraz a začalo to smrdět. :-)
No jak sem to otevřel tak na první pohled byl proraženej kondenzátor 1000 mikro/10V,no byl vyměněn,proměřil sem ještě okolí (diody a ostatní kondíky) zdálo se v vše pohodě. No ježe sem ho dal dohromady odskoušel,šlape hezky,jenže obraz je červenej,nevíte co by to mohlo odnést? :-(
Díky za každou radu
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#2 Příspěvek od SIDTIM »

Jestli to ještě není krev z toho proraženého kondu.. :down: No, ale vážně: Odneslo to asi ještě něco na desce, prošel bych vše v napájecí cestě inkriminovaného napětí a modlil se, aby to nebyl šváb...

Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od PTAZZ »

No to si mě moc nepotěšil :-(
Sem si myslel že to odneslo ještě něco,ale co to je záhada,kdyby bylo alespoň schéma nějaký,je to oboustraná deska a spoustu smd hajzlíků. :-) no když tak si na tom budou pouštět alespoň muziku :-D
Jo a ještě něco zjistil sem že na svorkác kde je psanejch 12V tak je jenom 11,07 ale vypadá že to je trvalý paač to vypadá jako stabilizovaný,prostě se to nehne.
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#4 Příspěvek od SIDTIM »

Jo, oboustranná deska, to je kafe... Jinak, pokud máš těch menších 12V na výstupu zdroje, jukni na něj! Elytky, blokovací kondy diody apod. A prolez jej řádně! Sice, takový procesor je nejháklivější na svých 3,3V, ale co když těch 12V leze někam, kde je to málo a pak to máš jak komunistický prapor :) I ten hloupý 1V může na*rat! Hodně úspěchů, hezký den! :lol:

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “