VGA -> PAL

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

VGA -> PAL

#1 Příspěvek od AmarokCZ »

Zdravím, potřeboval bych z analogového výstupu grafiky (R, G, B, V a H-sync) udělat v nejlepším případě signál ve standartu PAL nebo případně něco jiného co skousne běžná telka.
NTSC nechci, převodník už mám, ale zjistil jsem, že mi to nepodporuje dekodér u telky :(
Zapojení s IO typu CXA 1645M nechci, IO je moc drahej, to už si radši koupím hotovej převodník.
U grafiky samozřejmně TV-out nemám :(

The_P
Příspěvky: 51
Registrován: 17 říj 2006, 02:00

#2 Příspěvek od The_P »

Ja jsem si stavel tohle: http://4um.overclocking.cz/showthread.php?t=36972 a funguje to k plne spokojenosti, pouzivano denne, zadne problemy ani s prehravanim videa [pokud jde o 25FPS] ani s 3D akceleraci - v okne.

Ale za jednoduchost v HW se plati narocnosti v SW, jak uz tak tomu byva, graficka karta by mela byt schopna rozliseni 720x576 pri 25 Hz prokladane a podporovat zmeny synchronizace typu +H/-H, +V/-V, ci nejlepe CSync [pak lze vynechat onen tranzistor].

Priznavam, ze to neni uplne sofistikovane ci snad 'bezpecne' zapojeni, lec funguje - ochranne odpory jsem vynechal z duvodu jejich pritomnosti na GFX a take proto, ze se mi jiz do konektoru nevesly.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od AmarokCZ »

Tak na TNT2 mi to funguje výborně, ale na té grafice na které to potřebuju to nejde - "neumí" prokládaný režim :(

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“