manta dvd-015 prince 2

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fesi2
Příspěvky: 2
Registrován: 18 lis 2007, 01:00

manta dvd-015 prince 2

#1 Příspěvek od fesi2 »

dvd nechce nacitavat vobec ziadny druh disku.da sa v pripade dvoj rocneho dvd este nieco spravit?

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#2 Příspěvek od DELONG »

Skús sa pozrieť sem možno ti poradia http://www.stalker.sk/forum/index.php?a ... c&forum=16 ale bez schémy a merania asi ťažko niečo zistíš.Maximálne odkontroluj vstupné napetia hlavne +5V.Alebo skúsiť ešte firemware.Ale nazačiatok by mohlo pomôcť skúsiť prečistiť čítaciu hlavičku.

Uživatelský avatar
fesi2
Příspěvky: 2
Registrován: 18 lis 2007, 01:00

#3 Příspěvek od fesi2 »

dik za radu ale skusackz a elektronika mi moc nehovoria a ako sa cisti ta hlava by si mi nemohol este poradit?

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Jancis1 »

Zoberieš sirku, namotáš na jej jeden koniec vatu, kvapneš na vatu lieh(ja používam lieh na čistenie videohláv z elektra) a opatrne tú čočku pretrieš, ale musíš dávať pozor aby si ju neutrhol, je uchytená velmi jemne.

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#5 Příspěvek od vybihal »

Zdravím, chci se zeptat dá se použít na čištění líh. Viděl jsem totiž čočku
po očištění lihem a byla totálně poleptaná - povrch zdeformovaný.
Něvěřil jsem tomu tak mi zákazník donesl ukázat čím to čistil. Byl to skutečně líh. Je možné že některé čočky jsou z umělé hmoty?
Od té doby líh nepoužívám. Jaké máte skušenosti?
VyBiSu

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Este som nevidel plast, co by sa liehom rozleptal. Ale na cistenie optiky pouzivam izopropanol.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#7 Příspěvek od jandu »

Videl som čočku, na povrchu ktorej bol akoby napečená vrstva. Po opýtaní sa, ako čočku čistili som vydedukoval/možno sa mýlim/, že ju čistili Alpou a po čistení ihneď zapli. Je možné že lúč lasera na povrchu čočku vysušil neodparený lieh a tým sa na povrchu vytvorila nerovnomerná vrstva nejakej hovadiny.

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#8 Příspěvek od vybihal »

Říkám jen to co jsem viděl dokonce i ochutnal (byl to čistý líh) a znovu odskoušel na již poškozené čočce - materiál se naleptal.
VyBiSu

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

To bol urcite nejaky superkvalitny vyrobok. Vodu si na tom neskusal, ci to neleptala tiez? :D

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od workhard »

Já to čistím destilovanou vodou. Poté,co jsem lihem přeleštil přední panel videa a ten nevratně zmatněl,přistupuji s lihem k plastům obezřetně.

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#11 Příspěvek od toom »

workhard píše:Já to čistím destilovanou vodou. Poté,co jsem lihem přeleštil přední panel videa a ten nevratně zmatněl,přistupuji s lihem k plastům obezřetně.
To, ze Ti to zmatnelo bude bud proto, ze mel plast povrchovou upravu nejakym nastrikem a nebo jsi mel ethanol denaturovany toluenem, popripade necim podobnym.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“