barevná laserovka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

barevná laserovka

#1 Příspěvek od Milan121 »

byl jsem pověřen dcerami zakoupiti barevnou tiskárnu.Projel jsem NET a jsem z toho jelen.Je toho jaksik moc v nabídkách.Za komoušů jsme měli jen jednu 75 kg vážící Consulku.
Ale teď vážně,mělo by to být na A4,běžný barevný tisk spíše orientovaný na foto,nebo pro mě na nějaký ten výkres,či přední panel na přístroj.
Co jsem do teďka používal tak Packardy a vždy spokojen ať inkoust či laser,ale ty byly monochromy.Můžete poradit?Dík

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Z HPček mám dobrou referenci na Photosmart C3810 - sice inkoust, ale na fotopapíru umí i pěkný fotky, má i slot na karty, takže umí tisknout i v nouzi bez kompu. Má built-in skener, takže umí i funkci skeneru nebo samostatné kopírky. Maximální velikost je A4 a pár milimetrů navíc. Cenově není špatná, jen na origo kartridže jsem rezignoval ihned po 1. výměně - kupuju si refily Crocodile a na originální kartridže S.E.R.U.!!!!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Milan121 »

mám starou 640 cítku od pakardu a můžu říct že se mi snad nestalo že by nějak moc zaschla.Kolikrát zůstaly hlavy v neparkovací zóně a světe div se po asi dvou až třech řádcích se rozepsala.Stalo se to mockrát.
Ale teď bych šel do toho barevného laseru.Mám na prodejně černobílou 1015 a to jsem velmi spokojen.plošňáky úplně bez problémů,rychlost ucházející.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mourek »

doporučuji laser, ale HP. Máme i Epsony ale je to poruchovější.

Uživatelský avatar
tatous
Příspěvky: 122
Registrován: 06 zář 2004, 02:00
Bydliště: Støední Èechy

#5 Příspěvek od tatous »

docela spokojenost se Samsung CLX-2160

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jezevec »

Pokud jde o fotky, kvalitnější barevný tisk je na inkoustovce, než na laseru kolem deseti tisíc.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#7 Příspěvek od Cust »

Pokud jde o fotky (a nebude jich dene 10), tak urcite inkoustovku za 3litry. Bude mit lepsi tisk nez laser. Pokud budete tisknout o 106, tak investovat do kvalitnejsiho laseru (rozliseni >600dpi tj. >8000Kc), inkoust je totiz drahy jako blazen.
S inkoustovkama mam vybornou zkusenost Canon, HP. Ted jsem do prace koupil Samsung laser, tiskne zatim v klidu - mala spotreba, ale je to CB.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Univerzalna tlaciaren neexistuje. Na fotky atrament. Na text laser - najlepsie ciernobiely.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

EKKAR píše:Cenově není špatná, jen na origo kartridže jsem rezignoval ihned po 1. výměně - kupuju si refily Crocodile a na originální kartridže S.E.R.U.!!!!!!
Správnej přístup, je to zlodějina.

Já tisknu jen text,schemata a návrhy DPS, tudíž tady mám na práci starou HP 610C a další asi 4 ve sklepě rozebraný na náhradní díly. Když něco chcípne, vyměním a rok zase tiskne dál.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od stepa »

Na fotky je fakt lepsi inkoust, je to pak verohodnejsi a lip to vypada...proste ten inkoust se jakoby "rozpije a slije" a je to mnohonasobne hezci nez laser. Ale ty fotobarvy jsou krapet drazsi a spotreba barvy na 10x15cm...no comment. A kor u HP, na novych cartrige maj slusnej byznys. Celkem svinarna.
ZdenekHQ píše:Já tisknu jen text,schemata a návrhy DPS, tudíž tady mám na práci starou HP 610C a další asi 4 ve sklepě rozebraný na náhradní díly. Když něco chcípne, vyměním a rok zase tiskne dál.
Pod to se podepisu, nikdy bych neveril kolik toho vydrzi, ja mam 940C(8my rok) a kupuju jenom inkoust, mam tam akorat druhou cartrige, protoze ta prvni uz sla do kytek, ale jinak KVALITKA. Jsem spokojenej(musim to zaklepat).

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jinak než to začali prznit, používali originál Johnson motory. Výborně se hodí na ruční vrtačky DPS, frézky atd.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od Milan121 »

No zkušeností mnoho,a když ty fotky vypustíme a rozhodnem se pro tu laserovku HP tak nějaké doporučení ? Cenově samozřejmě co nejpříznivější pro domácnost.Myslím i cena toneru.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od zdenoeddie »

stepa píše:Na fotky je fakt lepsi inkoust, je to pak verohodnejsi a lip to vypada...proste ten inkoust se jakoby "rozpije a slije" a je to mnohonasobne hezci nez laser. Ale ty fotobarvy jsou krapet drazsi a spotreba barvy na 10x15cm...no comment. A kor u HP, na novych cartrige maj slusnej byznys. Celkem svinarna.
ZdenekHQ píše:Já tisknu jen text,schemata a návrhy DPS, tudíž tady mám na práci starou HP 610C a další asi 4 ve sklepě rozebraný na náhradní díly. Když něco chcípne, vyměním a rok zase tiskne dál.
Pod to se podepisu, nikdy bych neveril kolik toho vydrzi, ja mam 940C(8my rok) a kupuju jenom inkoust, mam tam akorat druhou cartrige, protoze ta prvni uz sla do kytek, ale jinak KVALITKA. Jsem spokojenej(musim to zaklepat).
taky tak HP 960 8-)

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Mourek »

používáme v práci HP 2605,s oboustraným tiskem. Parametry jsem nestudoval. Na fotky Canon Pixma i4500 inkoust apod. Poměrně levný provoz, mění se inkoust,ne celá hlava. Na hlavu je záruka 2 roky,nesmí se nechat bez inkoustu, servis to pozná.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“