OVP CTV-206 MTXT

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

OVP CTV-206 MTXT

#1 Příspěvek od ivosek262 »

vas zdravim!!! chci se vas optat na tuhle tv ctv-206 je mensi zavada po zapnuti,jsem dal AV a na obrazovce ve smeru pohledu v leve casti jsou od sebe tak cm. svisle pruhy az do stracena k prave casti obraz. jakoby rusil nejaky kond ci elyt .. ty jsem preventivne vymenil jak ve zdroji tak za zdrojem i u vn trafa (elyty),,a beze zmeny !!! a kdyz jsem privedl program tak me po obrazovce behaly šikme carecky proste nejaky ruseni mel nekdo z vas podobnou zavadu dik za odpoved

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#2 Příspěvek od stevo59 »

Skús ešte vymeniť 4.7 uF/250 V na doske obrazovky, ale podľa popisu by to mohli byť aj zákmity sp. behu riadkov, pozri si príspevok pod názvom SAMSUNG CZ - 15 N 112 T či to nie je ono.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od masar »

Podobnou závadu může způsobit sršení v blízkosti vn-trafa nebo v samotném trafu nebo na některém jeho vývodu. :wink:

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#4 Příspěvek od ivosek262 »

ten kond 4,7uF je vymenen a nejak to moc nepomohlo dokonce uz ty pruhy nejsou moc znat jakoby se trochu roztahli do stracena i po vymene 22n 100v u vn trafa a 47n 100v primo z bud. horizon integ. na tranzistor hor. ale stale kdyz privedu program tak behaj carecky sikmo bud jedou nahoru nebo dolu sikmo jakoby nekdo projizdel neodrusenou motorkou kolem baraku ani nemam schema nemate ho dik jo a ten prispevek by mohl odpovidat



jo a navic dosel jsem na tohle kdyz jsem se dotknul chladice sroubovakem u vn trafa co je tam hor. tr. horiz. budic i.o a stabiliz .. tak ti carky skoro zmizely

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#5 Příspěvek od Ivan_Ryger »

skontrolujte si vodive spojenie chladica s GND a taktiez, ci sa neobjavuju zakmity na Draine spinacieho tranzistora v zdroji. Vtedy byva vadny bucherotov clen v draine, diodka moze byt tiez chytena v okoli tohto clenu, resp. skontrolujte si i budenie BU508 ci tam nie su badatelne oscilacie, ak ano, hladajte chybu v nevyfiltrovanom napajani, resp. taktiez bucherot v baze BUcka

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“