Pajecka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jinx
Příspěvky: 33
Registrován: 29 dub 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Pajecka

#1 Příspěvek od jinx »

Zdravim
prestoze jsem prilezitostny bastlir a davam prednost kontaktnimu poli, rad bych si vedle trafopajky poridil i nejakou pajeci stanici. Vetsinou kde jsem delal brigady mel jsem k dispozici Solmon pajeci stanice s Led displayem nebo bargrafem. Ty jsou celkem v pohode, ovsem nejsem si tak jistej pajenim SMD. Mate nekdo s nejakym konkretnim typem zkusenosti? Uvazoval jsem o ERS50 pajecim peru a dobastlit si regulaci, pripadne poohlednout se po jinem pajecim peru. Typoval bych ze budu potrebovat neco co ma ruzne typy vymennych hrotu, teplotni cidlo a zvlada cca 15-30W.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »


Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#3 Příspěvek od Cust »

stepa:
hmmmm, stejna krabicka jako na zesik :-)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Vykašli se na Solomon ručku, ERS má vyšší výkon na hrotu, slušné hroty atd.

http://sagat.webzdarma.cz

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#5 Příspěvek od Cust »

Ja mam SOLOMON a je pravda, ze dost casto me vykon chybi.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Většinou u těch Solomonů a podobných není problém s příkonem tělesa, ale špatným přestupem na hrot.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#7 Příspěvek od ACDC »

Ja jsem si koupil pájecí péro pro ERS50 a ubastlil regulaci i s led displejem, funguje perfektně, myslím si, že přestup tepla s tělesa na hrot je úplně v pohodě, funguje bez problémů.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#8 Příspěvek od jano2 »

Ako tak pozeram,najlepšia je ta moja stara ERS50.Mam ju ,možno už 20 rokov a stale chodi ako nova.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od stepa »

Nikomu solomon pera necpu, ale na to moje pajeni to staci, uz s tim funguju rok a porad dobry, me ten vykon zatim stacil vzdycky. Kolega je uvadel, tak jsem odpovedel. O kvalite ERS50 nema cenu polemizovat.
Cust píše:stepa: hmmmm, stejna krabicka jako na zesik :-)
No jak ti to vysvetlit...holt chudy student :roll: , BTW uz jsem to nekde psal, ze ty krabice jsou pro me celkem dostupny, o nicem jinym nevim a stravit nekolik hodin delanim krabice z plechu..na to nemam cas. Vetsinu toho co jsem postavil je v tech krabicich, zatim nezradily. A ten zesik tam je vysvetlenej...kdyby to bylo vystrceny nekde venku, tak to nepouziju, ale ve stole mam diru o fous vetsi nez je ta krabice, takze bude videt akorat predni panel.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

Jestli to máš skutečně jen na občasné pájení, tak taky doporučím tu ERS50.
V naší HW dílně jsme měli dva různé modely Solomona (už jsou vyhozené, nepodívám se, které) - neslučitelné opotřebitelné díly a po dvou letech i nesehnatelné.
Tím chci říci, že mezi modely navzájem většinou nelze vyměnit tělísko ani hrot.
To ERS50 je ukázka nadčasového standardu. Kolik let že se to vyrábí se stále stejnou ručkou, do které stále jsou dostupná tělíska i různé hroty?
A ten displej mi na ní nijak nechybí.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

ERS 50 se vyrábí i ve verzi s displayem, stačí si prohlídnout odkaz. Za cca 1200 Kč prodávají původní ERS50....

Uživatelský avatar
brukker
Příspěvky: 38
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Záhorská Ves

Paječka

#12 Příspěvek od brukker »

Mám dve ESR50, jednu s ihlou na jemné pajanie a jednu s hrubým hrotom. Regulácie , po úprave podla Amára je dostačujúca jak na klasiku tak na SMD. Ak si chceš urobiť regulátor k peru úpravy podla Amára vrela doporučujem. Môžem sa pozrieť, kde to bolo.

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Sejny »

Vlastním ERSA MS5000 a jsem 100% spokojen. :) Jsou na ni docela drahé hroty ale pochybuju, že je budu muset kupovat. Mám vyzkoušeno, že po drobné úpravě pasují i hroty na ERS50 a funguje s nimi stejně dobře.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

Hill píše: V naší HW dílně jsme měli dva různé modely Solomona (už jsou vyhozené, nepodívám se, které) - neslučitelné opotřebitelné díly a po dvou letech i nesehnatelné.
Tím chci říci, že mezi modely navzájem většinou nelze vyměnit tělísko ani hrot.
Ten Solomon skutečně provádí podivné kousky se svými zákazníky, když nabízí jako náhradní díl páječku(pero) , co do něj nepasují původní-staré hroty a občas ani páječka ke stanici.

Mě se podařilo v GES preventivně vyžebrat k mé SL ještě starý typ, používám hroty SBL a nemíním je měnit, i když jsou pro SL doporučený úplně jiný (SBL jsou původně pro Diametral).
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 04 pro 2007, 15:13, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Hrot do Diametralu pouzivam v 25W Vellemane (rovno do zasuvky - ziadna regulacia, ale da sa s tym robit skoro vsetko 8O ) a uz ho pouzivam dost dlho - podstatne lepsi ako original.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“