LCD TV ano èi ne?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
drystone

LCD TV ano èi ne?

#1 Příspěvek od drystone »

Uvažuji tak nìjak o LCD TV, ale nikdy jsem ji nevidìl u nìkoho v akci v domácím prostøedí. Když tak obèas zajdu do sektoru elektro, kde ty TV mají puštìné, tak se mi to nìjak nechce líbit. Každá má barvy nastaveny na jinou úroveò, takže to ani nejde mezi sebou srovnávat... Jedna bìží èistì, druhá hroznì atd... Když pouští obraz z digitálního TV vysílání, tak je hodnì vidìt komprese. Nevím jak na tom bude vypadat obraz z DVD......... Uvažuji tak o 82cm, jaké to teprve musí být u vìtších rozmìrù.
Tak nìjak mi to pøijde, že LCD má smysl jen u HD vysílání... Jak je vùbec kvalitativnì se znaèkami Panasonic, Philips, Sony, Toshiba, Samsung a jejich levnìjšími konkurenty? Jak je to s poruchovostí, drží ty TV, nebo to zlobí a radši nebrat? Mùžete k tomu pøibrat i plazmy... Dík za info!

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 19:49, celkem upraveno 1 x.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#3 Příspěvek od jandu »

Suseda mala stále problémy s voľbou. Keď jej niekto poradil dobrú značku, ako naschvál schytala poruchový výrobok. A potom šomrala na toho, čo jej radil. Inak bola fakt smoliarka. Ak aj vyberala sama, tak vždy vybrala šmejd.

Niekedy je fakt rizikom poradiť, najmä ak je dotyčný priveľmi prieberčivý a nájde chybu aj na obale výrobku.
Naposledy upravil(a) jandu dne 04 pro 2007, 21:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#4 Příspěvek od jano2 »

Najhoršie je,ked niekomu poradiš,vysvetliš situaciju,okolo velkich plaziem a LCDakov,tak si mysli,že mu nepraješ a zavidiš,,,
Malo toho viem,radšej sa spytam.

drystone

#5 Příspěvek od drystone »

To jano2, jandu: Jo, tohle znám, taky se pohybuji v oblasti elktro... Ale v oblasi TV vùbec. Nechci radi znaèku, ale OBECNÌ jak se tahle technologie má, jestli je rozdíl mezi znaèkou a neznaèkou. Jestli to za to stojí a jestli jsou mé postøehy správné nebo špatné...

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#6 Příspěvek od jano2 »

To ti neporadim,pravdu poviem-ešte som to z vnutra nevidel,ale su tu odbornici,čo ti v tejto veci určite poradia.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od kozoka »

Tahleta problematika se tady probírala už několikrát. Na LCD už není pomalu co opravovat, takže poruchovost je u všech značek stejná. Nekoupil bych si rozhodně výrobky z Dílny Tureckých inženýru Beko, Vestel, Protec telra z nichž se montuje levná elektronika (Mascom, Hyundai, Gogen, Grundig, ECG, Brimax, Tesla, Orava, JVC, Sencor, Hisense, a spousta dalšího smětí. ) Jejíž konstrukce zdroje je alarmující, prohořelých zdrojů jsem viděl až až. Tyto aparátyvětšínou používají ty nejlevější Panely Od firem AUO, CMO. Nehrají moc dobře a mají obraz normálního LCD. Pak tady mámé Philips, Toshiba, LG, Sharp, kteří nabídnou neskutečné množství modelů až po největší s Full HD. Kvalitou obrazu a parametry jsou na tom ohodně dál. Panasonic je na tom s LCD podobně protože ti se orientujou na plazmu. Pak tady máme Sonaky a Samsung. Sonaci používají panely od Samsungu. Samsung je v současné době špička mezi LCD Panely a nadlouhou dobu zustane, Mají mnoho modelů až po ty nejmodernější z LED Podsvícením. Obraz mají nejkvalitnější. Mají pro své panely Patenty jako Led PODSVÍCENÍ, Super Clear panel, WCG Lamp, a nejvyšší kontrast. Pokud model do 20000 tak Samsung LE32R86 za ty prachy.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od xxxe »

kozoka píše:Tahleta problematika se tady probírala už několikrát. Na LCD už není pomalu co opravovat, takže poruchovost je u všech značek stejná. Nekoupil bych si rozhodně výrobky z Dílny Tureckých inženýru Beko, Vestel, Protec telra z nichž se montuje levná elektronika (Mascom, Hyundai, Gogen, Grundig, ECG, Brimax, Tesla, Orava, JVC, Sencor, Hisense, a spousta dalšího smětí. ) Jejíž konstrukce zdroje je alarmující, prohořelých zdrojů jsem viděl až až. Tyto aparátyvětšínou používají ty nejlevější Panely Od firem AUO, CMO. Nehrají moc dobře a mají obraz normálního LCD. Pak tady mámé Philips, Toshiba, LG, Sharp, kteří nabídnou neskutečné množství modelů až po největší s Full HD. Kvalitou obrazu a parametry jsou na tom ohodně dál. Panasonic je na tom s LCD podobně protože ti se orientujou na plazmu. Pak tady máme Sonaky a Samsung. Sonaci používají panely od Samsungu. Samsung je v současné době špička mezi LCD Panely a nadlouhou dobu zustane, Mají mnoho modelů až po ty nejmodernější z LED Podsvícením. Obraz mají nejkvalitnější. Mají pro své panely Patenty jako Led PODSVÍCENÍ, Super Clear panel, WCG Lamp, a nejvyšší kontrast. Pokud model do 20000 tak Samsung LE32R86 za ty prachy.
LG si zařaď taky k těm šmejdům.Mám s ním už svoji zkušenost s LCD monitorem za 15 litrů a stačilo.První nešel od začátku jak má (špatné zpracování obrazu) a výměna za jiný kus, po 3 dnech odešel LCD panel a hodil žlutou lajnu přez obraz.To nepíšu o tom že se choval vůbec jinak než ten první.Takže můj názor,dnes je šmejd všechno,koukaj tam nacpat co nejlevnější součástky a flákat toho kvanta ,na kvalitu se už nekouká.Nakonec jsem si vzal jak píšeš šmejd Hyundai a zatím drží dýl jak LG.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#9 Příspěvek od SMITH »

Bude to síce trocha od témy , ale možno pomôže. Plánujem do vianoc kúpi￾ LCD monitor a po dlhých hodinách èítania po fórach som si nakoniec vyšpecifikoval SAMSUNG 223 BW. Vedšinou bola na samsungy chvála , predpokladám že obdobná situacia bude aj u LCD TV.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od gumickar »

Mírný nesouhlas s kozokou. Značky co jsi vyjmenoval montují Vestel a je to opravdu šmejd. Ale zapoměl jsi také uvést modely, do kterých vestel nemontují a hrajou velmi pěkně. Nedá se říct, že JVC je Vestel, protože je tomu tak pouze u určitých tipů. Typy značené jako řada 70 jsou vyráběny v korporaci Čína-Velká británie a kvalita je dostni značná. Tak tomu je podobně i u Philipse(až na displaye).

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od hafca »

drystone
Nenapsal jsi to nejdůležitější, na jaký signál a z jaké vzdálenosti se budeš dívat. Bez toho se nadá poradit vůbec nic.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

drystone

#12 Příspěvek od drystone »

Teï na analog, vím že bude vidìt všechna nedkonalost horšího pøíjmu tohoto vysílání. Ale v blízké budoucnosti digitální vysílání, tady zase bude vidìt nízký datový tok. Potom ještì DVD. Vzdálenost kolem 3-4 m.
Asi nejlepší volba je ten Samsung. A co Sharp?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od hafca »

Když jsem hledal televizi já, někde jsem se dočetl, že na TV je plasma a k PC je LCD. Po dlouhém zkoumání jsem tomu rčení musel dát za pravdu. Jinak bych se držel spíš osvědčených značek jako je Samsung nebo Panasonic. Tam není nic moc co zkazit. Taky jde i o případný servis, některé značky nejsou příliš rozšířené a pak by to mohl být problém. Na 3-4m ta 82" bude málo, ale to poznáš sám. Zkus si někde v obchodě, kde mají slušný signál odkrokovat ty 4m a uvidíš co uvidíš.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

drystone

#14 Příspěvek od drystone »

Úuhlopøíèku mám už zvolenou, staèí (zatim). Ano pøipojení k PC také hrálo roli v mém rozhodnutí v LCD. Jo držím se Samsungu a v záloze je Panasonic. Už jsem nastudoval všelijaké materiály, tak už v tom mám trochu jasno.
Ale tøeba žasnu nad poruchvostí DVD od Philipsu (to je úplné pravidlo, co vidím v okolí). Tak jde mi i o spolehlivost. Ale to už mi tu samozøejmì nikdo nezaruèí, jak už bylo správnì psáno výše.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

lcd

#15 Příspěvek od kozoka »

drystone píše:Úuhlopříčku mám už zvolenou, stačí (zatim). Ano připojení k PC také hrálo roli v mém rozhodnutí v LCD. Jo držím se Samsungu a v záloze je Panasonic. Už jsem nastudoval všelijaké materiály, tak už v tom mám trochu jasno.
Ale třeba žasnu nad poruchvostí DVD od Philipsu (to je úplné pravidlo, co vidím v okolí). Tak jde mi i o spolehlivost. Ale to už mi tu samozřejmě nikdo nezaručí, jak už bylo správně psáno výše.
http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lc ... -le32r86bd pošli z vodafonu smsku a máš 2000 slevu

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“