OTV CTV 252 - malé žhavicí napětí

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fikes
Příspěvky: 70
Registrován: 15 lis 2005, 01:00
Bydliště: Trutnov

OTV CTV 252 - malé žhavicí napětí

#1 Příspěvek od fikes »

Řeším problém zmíněné televize, a to, že se při zapnutí se neobjeví do cca minuty obraz. Pouze se zobrazí číslo předvolby, nebo stav hlasitosti. Obrazový signál naskočí třeba až po 20 minutách. Měřil jsem napětí žhavení a je místo 6,3V pouze 4,67, přímo na VN trafu cca 5,2. Nemáte někdo zkušenost, čím by to mohlo ještě být?

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#2 Příspěvek od jano2 »

Neviem, čím si meral to žhaviace napätie, ale obyčajným Avometom sa to zmerať nedá. Mal som aj taký prípad, že za dlhodobé naskočenie obrazu niesol vinu vazobný elit do bázy rozkladového tranzistoru (BUxxx). Mal malú kapacitu. Vyskúšaj!
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#3 Příspěvek od xmurgi »

Presne tak, s najvacsou pravdepodobnostou bude chybny ten vazbovy elektrolyt, mne sa znacne zahrievalo to vykonove BU-cko a televizoru trvalo radove desiatky minut kym naskocil. Skor procesor nepustil obrazovy signal.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Napětí na žhavení je v pořádku, vada je jinde. Tím, že je už slabší obrazovka, obraz naskočí až po delší době. Je potřeba udělat menší úpravu zesilovače RGB.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#5 Příspěvek od Robosand »

Vymeň spomínaný elyt C145, doporučujem vymeniť aj C142 a potom zistíš, aká je situácia. Pokiaľ by nepomohlo, spravíš úpravu na doske obrazovky...
Robo...

Uživatelský avatar
fikes
Příspěvky: 70
Registrován: 15 lis 2005, 01:00
Bydliště: Trutnov

#6 Příspěvek od fikes »

Objevil jsem jeden vadný elektrolit na desce obrazovky, konkrétně C03, přesto závada trvá a obraz naskočí za cca 15 minut. Zvuk a zobrazení čísla předvolby, status bar hlasitosti,jas,kontrast atd běží hned po zapnutí televize. Zkoušečkou zapájených elektrolitů jsem našel právě jen tento jeden vadný elektrolit. Nemáte někdo ještě nějakou zkušenost či radu, co s tím?

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#7 Příspěvek od xxxe »

Taky jsem jednu telku s touhle závadou řešil,obraz naskočil dýl a dýl až jednou vůbec a odešlo BU. Vyměnil jsem všechny kondy kolem VN a po výměně BU telka maká zas skoro jak za mlada. :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Elyty vedia byt zakerne - obcas su zle aj ked maju dobre ESR.

Uživatelský avatar
Jurik
Příspěvky: 315
Registrován: 12 pro 2007, 01:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jurik »

Elyty a k tomu si zmer G2

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#10 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 19:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fikes
Příspěvky: 70
Registrován: 15 lis 2005, 01:00
Bydliště: Trutnov

#11 Příspěvek od fikes »

Díky jednomu z Vás, který přispěl do diskuze tohoto mého příspěvku a poradil.

Ivan 2222

#12 Příspěvek od Ivan 2222 »

fikes píše:Díky jednomu z Vás, který pøispìl do diskuze tohoto mého pøíspìvku a poradil.
To sa tu tak èasto nevidí, poïakovanie...

Uživatelský avatar
kouda
Příspěvky: 34
Registrován: 31 kvě 2007, 02:00

#13 Příspěvek od kouda »

Zdravím! Mám problém s touto TV. Cvaká mi ve zdroji pulsní trafo. Zkoušel jsem vyměnit ve zdroji elyty, tranzistor a integráč UC3843 a cvaká pořád. Ještě jsem zkusil odpojit sekundární část a cvaká pořád stejně. Nevíte někdo co stím. Myslím si, že by na prázdno mohl jít a nebo by aspoň přestal cvakat a nebo by cvakal jinak,ne?Předem díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#14 Příspěvek od Killroy »

Protože si začal špatně. Tomu zdroji "primárně" nic není, pouze reagují jeho ochrany na zkrat a vše cos doposud vyměnil bylo zcela zbytečné. Pokud problém trvá i při odpojeném RKS, zkus změřit diody na sekundární straně. Popřípadě ten sdružený stabilizátor TDA8138.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“