DVD - TV

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
JirkaF

DVD - TV

#1 Příspěvek od JirkaF »

Mám problém s propojením domácího kina (Philips LX 3900SA) s TV (OVP 28W31).
Po propojení kabelem Scart (orig. plný scart - tzn. RGB pøenos) a zapnutí DK dojde k výraznému stmavení obrazu a posunutí (rozjetí) barev asi o 5mm. V servisu mi øekli, že je moc zatížený vstup, a poradili mi a￾ používám kompozitní pøenos, že " rozdíl nepoznám". Zatím jsem to tak udìlal, ale rád bych našel lepší øešení.
U jiných TV tento problém není.

Díky Jirka

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

no to je zajímavé...nechápu co má spoleèného RGB s DK???

zkusil bych nìjaký jiný pøístroj s RGB výstupy..sat nebo generátor..aby se zjistilo co je na vinì..zda domácí kino nebo RGB vstup v TV

beba

JirkaF

DVD - TV

#3 Příspěvek od JirkaF »

co má spoleèného RGB s DK???
Já jsem si myslel, že je to jeden ze zpùsobù pøenosu obrazu z DK pøes scart do TV.

Asi jsem to prve pøíliš zjednodušil. Tak to zkusím trochu rozvést.

Když propojím plným scartem DK s TV stane se napø.
- ztmavne PIP, rozjedou se barvy a vpravo se udìlá asi 5mm èerný svislý pruh
- ztmavne TXT a rozjedou se barvy - bílá je šedorùžová
- u èísla pøedvolby, která se objeví pøi pøepínání poøadù se objeví asi 1 cm za èíslem èerný „DUCH“
- ukazatel nastavení hlasitosti ztmavne
- apod.

Když zapnu DK objeví se obraz – OK. Když potom ale pøepnu TV na TV program (pøedvolbu) zùstane obraz z DK a je rozdìlen v 1/3 zdola èerným vodorovným pruhem. Je zkreslený – deformovaný a posunuje se doleva. Do zvuku je smíchaný i zvuk z televize

Vyzkoušel jsem jiné kino stejný typ – totéž. Jiné DVD (Panasonic) – jiné, ale taky špatné. Zapojení mého DK na TV Loewe – OK.

Problém je tedy asi v TV (6 rokù stará OVP 28W31, 16:9)

U výrobce jsem naprosto neuspìl, toho to nezajímá. V servisu mi øekli, že OVP má problémy s RGB, že když se zatíží, nìco se rozladí … , a￾ vyzkouším SVHS nebo kompozitní pøenos.

SVHS jsem na scartu nerozchodil (a zepøedu drát mít nechci), tak jsem skonèil u toho kompozitního. Ten ale nepøepíná automaticky 16:9.

Chtìl bych to ale nìjak líp vyøešit. Možná úpravou scartu v TV, nebo nìjakým zesilovaèem – oddìlovaèem signálu, nebo nìjakým elektronickým a automatickým pøepínaèem vstupù. (Ten bych využil i pro další zaøízení).

Nevím co bude vùbec reálné a tak bych velmi uvítal vaše rady èi námìty. Zkoušel jsem hledal nìjaké pøepínaèe u Conrada, ale zatím jsem nezjistil, jestli nìkterý obsahuje nìjaký zesilovaè signálu.

Také pokud má nìkdo schéma zmínìné televize a mohl ho poskytnout, byl bych vdìèný.

Díky Jirka

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “