šasí ICC20 thomson

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gabo76
Příspěvky: 4
Registrován: 22 pro 2007, 01:00

šasí ICC20 thomson

#1 Příspěvek od gabo76 »

kdo poradí co s poruchou "25"-viz.přední led dioda, u thomsona s šasím ICC20? Televize je po výměně ks vertikálu ,ale po zapnutí ihned vypne a nabliká poruchu "25" což má být ztráta 5V.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#2 Příspěvek od stevo59 »

Keď ti takto naznačil závadu, tak choď po tej +5 V vetve a meraj, kde sa to stráca. Nepríjemnejšia možnosť je, že ten vertikál mohol byť len následnou poruchou. Nechcem byť zlým prorokom, meraj a dúfaj.

Uživatelský avatar
gabo76
Příspěvky: 4
Registrován: 22 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od gabo76 »

Po té 5-ti voltové větvy jsem změřil snad již vše a nikde známka nějakého problému. Televize někdy najede i s obrazem ale velice zřídka. Spíše hned vypne a bliká poruchu. Mám obavu zda není vadné vf trafo?

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#4 Příspěvek od stevo59 »

A keď sa podarí a nabehne, nehreje sa koniec riadkov? - nesrší vo VN ? - obraz je dobrý? - napätia sedia? ak je tak, skús sa poobzerať po studenaku v oblasti VNT. Ináč čo som mal na stole Thomsony, bolo tam trafo OREGA a dosť zriedka bolo v poriadku. Ale iní môžu mať iný názor, thomsonov som zas toľko nerobil.

Uživatelský avatar
nitram
Příspěvky: 59
Registrován: 12 dub 2006, 02:00
Bydliště: karviná

#5 Příspěvek od nitram »

Pokud budeš potřebovat Vn trafo tak mám uplně nové a k tomu spoustu ND s Thomsona šasi ICC-20.Za nějakou rozumnou cenu.Dělal jsem tuto televizi a dopracoval jsem se až k problému s SSB deskou.Odešel TDA 9330.Snažil jsem se ho sehnat ale marně.Dodávají pouze celou desku.Taky jsem to potom dělal ze zoufalství výměnným způsobem.5V větev.VN trafo.Vertikál atd..Takže vše je nové a Telka stále nešla.Je to jedno z nejhorších šasi jaké jen může být.V případě zájmu mě kontaktuj na email...remmar1404@seznam.cz

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od medabeda »

Vadné VN trafo a případně nějaké chybějící napětí z jeho sekundáru by Ti signalizoval 27.Méda Béda.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#7 Příspěvek od Robosand »

Mal som tento problém, vadný bol kond. CL033 (680n). Preventívne vymeň aj CP150...
Robo...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“