Blaukpunkt 300,manual,ovladani??

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomhaj
Příspěvky: 3
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

Blaukpunkt 300,manual,ovladani??

#1 Příspěvek od tomhaj »

Ahojky,doufam,ze me poradite.Mam autoradio Blaukpunkt 300 a nejdou mi tam ulozit stanice.Vlasne jdou,ulozi se,ale po vypnuti radia tam jsou opet ty "stare" stanice.Kdyz tlacitko :roll: drzim,normalne pipne a napise mi,REG ON. Nevite,kde delam chybu??Manual nemate nekdo??Moc dekuji,Tomas

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

zálohování

#2 Příspěvek od Hill »

zřejmě nemáš trvale napájenou paměť - ta musí zůstat pod napětím i při vypnutém přijímači (kontakt A4 konektoru ISO). Pokud tam napájení je, pak jde zřejmě o studený spoj uvnitř rádia.
REG ON znamená přednostní hledání stanic vysílajících regionální infomace (RDS).

Uživatelský avatar
tomhaj
Příspěvky: 3
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#3 Příspěvek od tomhaj »

hmm,takze spatne,ale presto moc dekuji,zkusim to REG ON vypnout,ale stejne to bude mit v pameti tu puvodni stanici.Sam to asi neopravim,ze?? :cry: :D

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

moment

#4 Příspěvek od Hill »

promiň, nevšiml jsem si, že si rádio pamatuje jen dříve uložené stanice po vypnutí rádia - to by znamenalo, že jsi je neuložil!

Selže-li všechno, přečti si návod. Protože už víš, že REG ON neslouží k registraci do paměti, doufám, že se najde někdo s manuálem, jak se správně ty stanice ukládají. Teprve když selže i tohle, jde zřejmě o zradu přímo v paměti nebo v jejím řízení. Nepokládáš-li se za dost zkušeného v této oblasti, svěř to tomu, kdo to umí.

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

ok,moc dekuji,zkusim to....snad manual nekde sezenu....diky moc,Tom

Uživatelský avatar
PetanB
Příspěvky: 15
Registrován: 14 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od PetanB »

Měl jsem ten samej problém. Chyba byla stejná, jak píše Hill. Zaměnil jsem napájení a stačilo vypnout klíč tak na minutu a stanice byly fuč. Teď jsem to otočil a vše funguje jak má. Zkus jít touhle cestou. Nedá se nic zkazit.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

ISO

#7 Příspěvek od Hill »

pokud vím, tak po vypnutí paměti se na rádiu objeví 87,5MHz a všechny stanice zmizí a musíš je naladit znovu.
Jestli je to tento případ, pak ano:máš překřížené napájení na pinech A7 a A4 ISOkonektoru. V některých starších vozech je takhle blbě zapojený.

Když ti tam ale dříve naladěné stanice zůstanou a nepamatuje si jen nově uložené, chce to návod, něco děláš blbě.

Uživatelský avatar
tomhaj
Příspěvky: 3
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#8 Příspěvek od tomhaj »

no,tak to nevim,to asi nevymenim.Treba naladim na "jednicku" nejakou stanici,pri jizde a dokavat radio nevypnu je vse ok,ale pak tam je stale naladena,ta puvodni na 102.6Mhz...proste,nejde zmenit.No,asi budu stale pri zapnuti radia hledat pozadovanou stanici....doufam take,ze se tato radia moc nekradou,co myslite? -) jinak diky moc

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

moment

#9 Příspěvek od Hill »

ale, když naladíš na jedničce jiný kmitočet, tak ti z displeje ta jednička zmizí, ne?
To se tu fakt nenajde nikdo, kdo má k tomu rádiu návod, jak v pamětech změnit uložené frekvence?
Koukal jsem totiž i v práci, ale v žádném ze služebních aut zrovna tenhle typ nemáme.
Ono těch způsobů je víc. Zrovna u tohohle typu si nevzpomenu, jak se zapisuje do paměti, tak, než odpoví někdo jiný; zkus zatím po naladění jiné stanice stisknout tu jedničku a asi tři vteřiny držet.

Uživatelský avatar
kadel
Příspěvky: 11
Registrován: 18 črc 2005, 02:00

#10 Příspěvek od kadel »

Cauky lidicky, stanice se opravdu ukladaji pridrzenim jednicky, tak nevim, jak je mozne, ze to nefunguje. Ale jestli chcete navod, tak se mrknete na: http://www.opelastra.cz na techniku a prirucky. Tam je kompetni. Snad Vam to pomuze.

Návštěvník

#11 Příspěvek od Návštěvník »

ahojky,moc dekuji,stahnul jsem ho,zatim nejak bez uspechu zkousim.Po zapnuti tam jsou "stare" stanice porad,akorad,kdyz zmacknu AS tak se dostanu do "druhe"pameti a tam to uz je ok.Ted jen musim vyresit,aby se ihned po zapnuti,naskocila ta druha pamet.Diky moc

Návštěvník

#12 Příspěvek od Návštěvník »

Dekuji HILLE za ochotu,kdyz stanici "treba jednicku " drzim,pak si ji take pamatuje,tedy do doby,nez vypnu radio....-) nic,budu zkouset podle navodu,musim tam mit nastaveno,aby to zkocilo rovnou do te "druhe" mistni pameti.Tam zrejme bude problem.Diky moc za ochotu.Tom

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

selže-li vše, přečti si návod

#13 Příspěvek od Hill »

tak jsem kouknul do návodu:
přidržíš-li tlačítko RDS, dokud nepípne, rádio zmlkne a ukládá si do seznamu dostupné vysílače. Těmi pak můžeš listovat tlačítky <-/->.
Tlačítko AS (autostore) si samo uloží 6 stanic do vlastní stránky paměti. To je užitečné za jízdy (tuhle funkci má víc modelů Blaupunktů), když se dostaneš z dosahu předtím naladěných vysílačů.
Pro ukládání vlastních stanic tam musíš mít nastavené M nebo U a měly by jít uložit. Podrobnosti jsou v návodu.
Když ti rádio najde stanici, kterou chceš uložit, dej mu laděním krok nahoru a krok zpět (jako bys nastavoval kmitočet ručně) a zkus ho uložit - třeba do trojky.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“