VHS Panasonic NV-SD10EE

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

VHS Panasonic NV-SD10EE

#1 Příspěvek od stasek »

Tak se mi podařilo konečně úspěšně zaregistrovat a poprosil bych o radu. Pořád se paplám v tom videu a dostal jsem se až k mode switch. Není rozdělávací, tak bych ho radši vyměnil. V nabídce AME něco takového mají, jenže je tam psáno, že je to pro modely SD20 a výše. Vzhled je detailně stejný jako ten starý, cena příznivá.Tak doufám, že to je ono. Jde mi jen o nastavení ozubeného kolečka. Taky bych prosil o sdělení, kde je spojka load motoru,(co to je load motor a jak vypadá) nejsem zrovna sběhlý a tak bych prosil trochu trpělivosti se mnou a polopatismus. Moc děkuji.

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

Spojka

#2 Příspěvek od kybl »

Spojka load motoru je jak už svědčí název spojka.Je jednou částí nasazena na hřídeli motoru a druhou částí je spojena s pohonem mechaniky.Hodně často se stává,že prostě praskne na té části,kde je nasunuta na hřídeli motoru.Jinak tu spojku mají v AME za pár korun... :prst:
Roman

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

VHS Panasonic NV-SD10EE

#3 Příspěvek od stasek »

Díky za odpověď ohledně spojky, nevíš prosím Tě jak to je s nastavením mode switch?

Uživatelský avatar
TOTEM
Příspěvky: 41
Registrován: 16 čer 2005, 02:00

#4 Příspěvek od TOTEM »

Mode přepínač má šipku nebo tečky podle kterých nastavíš klidovou pozici
po vyjetí kazety z výtahu

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

VHS Panasonic NV-SD10EE

#5 Příspěvek od stasek »

To jsem si myslel taky, u tohoto modelu je to úplně opačně. V servisním manuálu je uvedeno, že značky na kolech a mode spínači musí být naproti sobě při zasunuté kazetě v poloze dole. Už to jede.

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Artax »

MSS se obvykle nastavuje v pozici "STOP". To je u nových videí, pásek navinutý na hlavu, u starších kusů, třeba PAN-012, pásek natažený pákou P5 na CTL hlavu, ale mimo buben. A tak podobně. Málokdy je to kazeta venku. Některé starší mašiny měly dokonce jed MSS na mechanice a druhý na zakládání kazety, třeba právě PAN-012( Panasonic NV-J, NV-H, Grundig VS700_900 a mnohé další (Blupunkt, Philips).

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “