Prosím radu - nefunguje vypínání reproduktorù

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Ladyque

Prosím radu - nefunguje vypínání reproduktorù

#1 Příspěvek od Ladyque »

Prosím radu. Koupil jsem tchánovi sluchátka, aby mohl poslouchat nerušenì televizi i veèer, kdy tchýnì chce spát, ale zapojím sluchátka do konektoru a hrajou jak ony tak i repráky. Je mi jasný, že to bude nìjaká prkotina v nastavení televize, ale nemùžu na to pøijít. Prosím pokud by nìkdo mìl podobné zkušenosti, beru jakoukoli radu. Je to TV THOMSON 82cm uhlopøíèka 100Hz model rok 2004. Dìkuju moc

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Některý televize měly sluchátkový obvod se samostatným zesilovačem a daly se ovládat nezávisle na reproduktorech. V tom případě bude v menu položka ovl. zvuku i pro sluchátka. Pokud to TV nemá, je vadný konektorr pro připojení sluchátek.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od kony2807 »

u Thomsnů je vypnutí zvuku myslím menu->zvuk->zapnout výstup externího zesilovače , reproduktoy televize by měly zmlkout , ale ve sluchátkovém výstupu zvuk bude . (aspoŇ doufám , podobnou telku mám , ale rozsypal se ovladač , takže to teĎ nemůžu vyzkoušet) .. :idea:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Podívej se do návodu - starší TV měly na sluchátkovém Jacku odpojovací kontakt, kterým se po zastrčení odpojil built-in reproduktor. Novější TV mají oddělenou regulaci hlasitosti reproduktorů od regulace sluchátkového výstupu. Hledej v menu položku "Zvuk" nebo "Hlasitost" a v ní podmenu "Sluchátka" - sluchátka nastav podle potřeby a repra umlč.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“