Tester floppy mechaniky?

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Tester floppy mechaniky?

#1 Příspěvek od Crifodo »

Neví někdo o nějaké utilitě pro prověření funkce disketové mechaniky?

(krokování, čtení, zápis)

Mechanika vytrvale odmítá diskety s hláškou "vadná stopa 0", přitom na jiném PC jsou čitelné. Mám podezření na vadnou mechaniku nebo řadič, potíž je v tom že to dělá (údajně) víc vyměněných mechanik. Kabel byl taky měněný.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#2 Příspěvek od Cust »

myslim, ze mechaniky proveris presne tou disketou, na ktere je ta chybka na stope 0
me to taky dela, nektera mechanika to vezme jina ne, bude to pravdepodobne jiz spatne citelny zaznam, ktery jedna mechanika stezi nacte a druha ne (jako u zvencnutych CD)
nekdy mi pomohl format /u a disketa byla funkcni i na mechanice ktera ji puvodne nenacetla (nebo nahlasila chybu az pri pokusu o zapis, ...) to je ale samozrejme nasledna ztrata dat

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

tady je ten problém, že dotyčná mechanika v dotyčném PC reaguje na každou disketu hláškou "vadná stopa 0", takže je evidentně něco špatně. Něco mimo diskety (testováno velké množství).

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Hop377 »

Tak ju vymen nova stoji asi 100,- Inak je program na testovanie FDD, vola sa Chceckit, ale na otestovanie potrebuje specialnu disketu, ktora sa dodava s tym programom. Kopirovat sa neda, mam pocot, ze ten zaznam je tam spiralovy.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#5 Příspěvek od Cust »

jojo, s takovou mehanikou bych kamarad nebyl a poslal ji k sipku

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

ještě to zopakuju, na kolegově 2 PC se několik disketových mechanik tváří, že všechny diskety jsou obrácené vniveč. Jistě, dá se vyhodit PC i s mechanikama i disketama oknem, ale mě by zajímalo, kde je chyba. Proto sháním tu testovací utilitu. Kdyby to byla jedna mechanika nebo dvě diskety, usoudil bych, že je chyba v nich, ale tohle mi není jasné.

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Hop377 »

Este raz ti opakujem, ze utilita ti nestaci, potrebujes tu origos testovaciu disketu. Utilitu si skus najst pod nazvom CHECKIT. :wink:
P.S.: Disketove mechaniky, zvlast tie posledne vyrobene mali velku toleranciu pri vystavovani hlaviciek, preto sa stavalo, ze citali iba diskety nahrane v nich. Zial kvlaita PC je uz davno minulostou.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#8 Příspěvek od helios »

Ak si už menil FDD mechaniku a problém pretrváva, tipoval by som skôr na radič.
Mne sa tiež svojho času podarilo odpísať mechaniku FDD, a to tak, že som stlačil tlačidlo vyhadzovania diskety o čosi skôr, než zhasla na ňom LED. Potom už neprečítala žiadnu disketu, len vyhadzovalo chybové hlášky. Mechaniku som vymenil, nová fungovala. Bol som však zvedavý na príčinu závady, tak som ju komplet rozobral. Keď som pozeral hlavičku pod lupou, naskytol sa mi pohľad, ktorý všetko vysvetlil. Tak som si to aj foťákom na makro zvečnil:
Přílohy
disket-hl-6.jpg
Pekná prasklina, však? :-)
(60.17 KiB) Staženo 147 x
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Software“